Pravidelný úklid šetří čas i nervy

Úklidů je během roku rovnou několik, tedy alespoň těch velkých. Dochází k nim nejen před blížícími se svátky, ale také co týden nebo čtrnáct dnů. Aby uklízení jako takové šlo jako po másle a nebylo zbytečně zdlouhavé, vyplatí se uklízet pravidelně. Díky tomu se vyhnete právě přílišné ztrátě času, navíc to u vás doma nebude vypadat zanedbaně.

Více času, méně práce

Je to, dalo by se říct, takový životní kompromis. Věnujte každý týden své domácnosti alespoň chvilku a uklízejte trochu, ale pravidelně pomocí speciálních čistících prostředků nebo dezinfekčních prostředků, a už nikdy neřešte, jak odstranit odolný povlak z vodního kamene nebo podobné záhady. Onen povlak se totiž nestihne ani usadit, což způsobí, že při uklízení nebudete mít tolik práce a budete mít dokonce více času.

Pravidelný úklid se také velmi rychle stává činností, která je pomyslnou oddechovkou nebo odpočinkovou záležitostí.

Najděte si v uklízení systém

Aby bylo každotýdenní, častější, a především pravidelné uklízení zase o kus rychlejší a efektivnější, klíčové je najít si v uklízení jakýsi systém. Díky systému či plánování předejdete tomu, že byste jedno místo muselo uklízet dvakrát, protože by vám prach z polic opětovně sestoupil na podlahu v kuchyni či jinde.

Před chopení se mopu nebo hadříku se ujasněte, že víte, jakou cestou uklízení půjde. Kde začnete, jak budete pokračovat a kde nakonec skončíte? Přebíhání z jedné činnosti na druhou se nevyplácí, navíc je to příliš chaotické.

Nechte si pomoct

Máte pocit, že pravidelný úklid, i když je jistou úsporou času a vyžaduje nakonec méně práce, je pro vás nemožnou záležitostí? Že nemáte tolik času k dispozici, který byste mohli věnovat právě těmto domácím pracím? Nebojte se říct si o pomoc těm, kteří vám pomocnou ruku podávají. Rodinní příslušníci toho také mnoho zvládnou, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *