Jak vybrat úchytky pro váš nábytek

Sotva jste si zvolili podobu nábytku do svého domova, už je na čase vybrat také správné úchytky. Dostanete do ruky katalog a najednou nevíte, čí jste. Tolik možností! Jak vybrat tu správnou?

Katalog je snad nekonečný

A už jej máte v ruce. Katalog, ve kterém jsou všechny možné úchytky. Už po prohlédnutí desáté strany je vám jasné, že si vůbec neumíte vybrat. Chrlí se na vás úchytkové profily všech podob, velké i malé úchytky. Občas naleznete kousek, který vás upoutá, ale nevíte, zda se bude k celku hodit. Jak si skutečně vybrat?

Zaměřte se jen na ty, které se hodí ke stylu místnosti

Vybrali jste si určitý typ nábytku. Celkovou podobu místnosti budete ladit do stylu vintage, Provence, industry, nebo třeba skandinávského stylu. A zde nadchází první třídění. To, co se bude hodit do boho interiéru, se vylučuje s modernou a minimalismem. Vždy se tedy snažte definovat styl, který si přejete dodržet.

Vintage si může hrát a u komody zvolit každou úchytku jinou. Minimalismu by to prošlo jen ztěží. Vždy definujte koncept, pro který jste se rozhodli.

Na materiálu záleží

Materiál úchytky je klíčový. Potřebujete kovovou úchytku, která s vámi vydrží držet krok dlouhé dekády? Nebo hledáte něco příjemného do dětského pokoje? Plastové úchytky ve tvaru oblíbených postaviček zřejmě nebudete potřebovat mít tak dlouho. Vsadíte na přírodní dřevo, provaz, nebo kov? Odpovědět si na otázku materiálu a povrchové úpravy je také předmět dalšího třídění úchytek.

Ach, ta barevnost

A jsme u posledního bodu. Nejdůležitější? Pro mnohé jistě ano. Barevnost úchytek je nutno podřídit celkové myšlence. Rádi byste do minimalistické domácnosti, kde vládne pouze bílá, přidali trochu rebelantství? Všechny úchytky na kuchyňské lince pořiďte v trendy zelené, nebo třeba fialové barvě. Potřebujete naopak mírnit emoce v místnosti a nastolit pořádek? Úchytky zvolte ve stejné barvě, jako mají dvířka nábytku.

Už víte, jaké úchytky zvolit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *