Rady pro dobré zastřešení se vždycky hodí

Vcelku nezáleží na tom, zda jste novopečeným majitelem plánů na novostavbu, nebo zda se pouštíte do dlouho odkládané rekonstrukce. Pokud je ve hře střecha, vyplatí se vždy nejméně dvojnásobná obezřetnost.

Ve hře je totiž celá řada možností. Zacílíte-li na moderní technologie, zjistíte, že jim vévodí zejména úspornost a efektivita. Stačí se podívat třeba na střešní vazníky a vazníkové konstrukce.

Pro rodinná obydlí i průmyslové objekty

Moderně řešené vazníky se hodí pro rodinné, bytové, ale i průmyslové objekty bez obytného podkroví. Dokáží se přizpůsobit na míru, a to i přesto, že jejich původní princip byl „objeven“ přibližně před 60 lety.

A chlubit se mohou celou řadou předností. Tou první je zcela jistě variabilita. Nejsou omezeny velikostí zastřešovaného prostoru ani okolními podmínkami. Při návrhu tvaru střechy se tedy nijak nemusíte omezovat. Problémem nejsou ani atypické půdorysy, zohledňující například specifika stavební parcely. A střecha jako taková? Vybrat si můžete:

 • obloukovou,
 • sedlovou,
 • valbovou,
 • mansardovou
 • i pultovou.

A cena? Přibližně o 40 % nižší než při standardní realizaci. Přesně tolik materiálu totiž ušetříte. V praxi je totiž výroba vazníků uskutečnitelná hned dvěma způsoby. Ten první si bere na pomoc hřebíky, druhý pak styčníkové desky s prolisovanými trny.

Nová střecha od profíků

I když celý systém vypadá jednoduše, nenechte se mýlit. Aby byla zaručena jeho 100 % funkčnost, je vždy nutné vsadit na instalaci od odborníků. A jak si mezi mnoha firmami na trhu vybrat? Chtějte certifikáty a záruky. Poskytne vám je například společnost KarStaK z Dolního Rychnova.

Všechny projekty vypracovávána zakázku, přičemž zohledňuje specifické požadavky každé střechy. Působí hned v šesti krajích ( Jihočeský, Středočeský, Liberecký, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský) a zašle vám i nezávaznou nabídku. Stačí vyplnit formulář na stránkách Vazniky.eu.

2 komentáře: „Rady pro dobré zastřešení se vždycky hodí

 • 3.8.2020 (18:50)
  Trvalý odkaz

  Já myslím, že velice dobré tipy. My se letos také chceme pustit do rekonstrukce střechy. Naše už je totiž ve velmi špatném stavu a v některých místech nám zatéká, takže bychom tam určitě i rádi dali nějakou izolaci. Nedávno jsme se o tom s manželem bavili a vidíme to tak, že si novou střechu necháme udělat od nějaké firmy. Dost se nám zamlouvá například tato: http://www.strechytomi.cz/

  Reagovat
 • 28.10.2020 (19:59)
  Trvalý odkaz

  Máte pravdu, pane Karle. Poradit se zastřešením neznalým lidem zní dobře. Já myslím, že velmi dobré tipy. My jsme chtěli letos rekonstruovat střechu na chatě. Ona už je chudinka celá oloupaná. Rez vidím na každém metru. Objednali jsme si novou střešní krytinu s posypem z https://www.blachotrapez.cz/cs/produkty/stresni-krytiny-s-posypem. Už jen sehnat pokrývače.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *