Soutěž E.ON Energy Globe pomáhá ekologickým projektům zazářit. Zapojte se do hlasování o vítěze

Globální oteplování a s ním spojené klimatické změny jsou velkým tématem na všech úrovních. Naštěstí se naleznou společnosti, kterým osud naší planety není lhostejný a snaží se hledat cesty, jak lépe chránit životní prostředí. Jednou z nich je i společnost E.ON, která každý rok vybere tři projekty, které podpoří na jejich cestě spojené s ekologií a udržitelností.

Do finále se dostalo hned šest projektů

Soutěž E.ON Energy Globe se každý rok snaží hledat ambiciózní ekologické projekty, které dokážou změnit náš svět k lepšímu. V letošním roce se do ní přihlásilo 165 projektů, ze kterých bylo vybráno šest těch nejlepších. Jednou z nich je společnost Myco vyrábějící obalový materiál z hub, který umí nahradit plast i polystyren,

Ambiciózní je i přístup obce Kněžice, která se již několik let zaobírá ekologií, díky čemuž se jí podařilo například zajistit pro své občany vlastní ekologické vytápění. Letošní ekologická soutěž však přivítala i projekt Savee určený k šetření s energiemi u osvětlení, společnost Wienerberger zaměřenou na výrobu střešních tašek s fotovoltaikami, projekt Biotop raků v Rokycanech či obec Rybí, která vybudovala síť domácích čističek odpadních vod.

Zkrátka nepřijdou ani vylosování hlasující, kteří mohou vyhrát rodinný let balonem, krásný pobyt v chatě v korunách stromů v hodnotě 10 000 korun a zajímavé ceny od dalších partnerů soutěže.

Vyhlášení soutěže se bude konat 22. října

V soutěži budou vybrány tři nejlepší projekty, přičemž ten, který se umístí na prvním místě, získá odměnu ve výši 300 000 Kč. Tu může využít pro další růst, který samozřejmě nebude zrovna nejlevnější. Novinkou však je zapojení známých tváří, které se staly patrony jednotlivých projektů.

Pokud vám není lhostejná ochrana přírody, můžete se také zapojit do hlasování, kde nejenže podpoříte nadějný projekt, ale i získáte možnost vyhrát celo řadu cen. Hlasování probíhá až do konce září, přičemž o výhercích se rozhodne až 22. října. Jejich vyhlášení můžete sledovat na České televizi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *