Střevní mikroflóra: Proč byste ji měli věnovat pozornost a jak ji můžete podpořit?

Většina zdravotních problémů či různých neduhů má často jednoduché vysvětlení, které nemá nic společného s vážným onemocněním. Často se tak jedná například o nedostatek vitamínů či minerálů, bez kterých naše tělo nedokáže správně fungovat. Jen málokdo však ví, že krása a zdraví jsou propojené s jedním málo zmiňovaným orgánem, a to střevy.

Co je to střevní mikroflóra?

Střevní mikroflóra je tvořena různými mikroorganismy, které osidlují stěnu našich střev. Jejich složení je přitom u každého člověka jiné a může se skládat až z tisíce druhů kmenů mikroorganismů, hub, virů a bakterií. Ty následně ovlivňují naše zdraví a funkci organismu jakožto celku.

Vliv na složení střevní mikroflóry neboli mikrobiomu může mít jakákoli změna ve stravě či běžném životě. Podle rozsahu tohoto narušení se následně může tato změna odrazit i na fungování imunitního či trávícího systému.

Střeva ovlivňují celé naše tělo

Jak již bylo řečeno, střevní mikroflóra a tím pádem i střeva mají na náš organismus velký vliv a jejich stav rozhoduje o tom, zda budeme zdraví nebo naopak. Při špatném složení mikrobiomu si tak můžete pomalu zadělat i na vážnější onemocnění – nemluvě o tom, že střeva dokážou ovlivňovat i naši psychiku.

V souvislosti s tím je třeba je podporovat a využívat k jejich výživě přírodní produkty, které dokážou naši střevní mikroflóru vyrovnat a obohatit o potřebné mikroorganismy. Jedním z takových doplňků stravy je i Spirulina + prebiotikum, které mají pozitivní vliv na trávicí systém.

Podpořte svoji střevní mikroflóru doplňky stravy

V každém případě je vždy lepší nezapomínat na prevenci, díky čemuž můžete předcházet celé řadě onemocnění. Vhodným doplňkem stravy je i Spirulina + Chlorella + Prebiotikum v tabletách od českého výrobce NATURVITA. Zakoupíte jej na stránkách internetového prodejce Gigalekarna.cz.

Spirulina, jakožto superpotravina z dob starého Řecka, je vhodná pro podporu střevní mikroflóry a imunity. Ve spojení s chlorellou a inulínem tvoří skvělou kombinaci, přičemž stačí, když denně zapijete dvě až čtyři tablety vodou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *