Studium v Kanadě jako možnost získat víza na dlouhodobý pobyt

Angličtina se dá zdokonalovat různými způsoby a jeden z nich je skočit do ní přímo po hlavě třeba tam, kde neuslyšíte ani slovo česky. Že to zní bláznivě? Možná trochu, ale studium v Kanadě vám ukáže, že angličtina nemusí být každodenní monotónní dril nad učebnicí, ale zábava, zážitky a desítky nových přátel, které do Kanady přivedlo to samé, co vás – lepší angličtina. Kanada je známá tím, že nabízí zajímavé zahraniční jazykové kurzy angličtiny, které si oblíbily desítky studentů před vámi, tak proč ne vy?

Studium v zahraničí

Studium angličtiny je dnes už nepostradatelnou složkou pro každého, kdo angličtinu nemá jako rodný jazyk. Kanada nabízí spoustu možností, jak se v angličtině zlepšit. Jazykové školy jsou rozeseté po celé zemi ve městech Vancouver, Toronto, Montreal, Calgary a další. Kombinují různé jazykové kurzy angličtiny společně s mimoškolními aktivitami a dalšími přednostmi, které svým studentům nabízí.

Jazykové kurzy angličtiny v Kanadě

Kurzy se liší na základě délky i tematických okruhů jako například obecná angličtina, příprava pro mezinárodní zkoušky, akademická angličtina, odborná angličtina v oborech medicína, právo, obchod. Kurzy nabízí jazykové školy napříč celou Kanadou, mezi ty nejznámější a nejkvalitnější patří International Laguage Academy of Canada sídlící ve městech Vancouver a Toronto, která se pravidelně umisťuje na prvním místě žebříčku Top Language of the Year. Další zajímavou jazykovou školou je Global Village, která má sídlo v Calgary a v hlavním městě Britské kolumbie Victorii.

Jazyková škola je jednou z možností, jak si angličtinu zlepšit, další možností je studium střední školy v Kanadě. Skrz agenturu mohou čeští studenti vycestovat na rok, nabrat zkušenosti a třeba se následně vrátit za pár let pro studium vysoké školy v Kanadě.

Univerzity v Kanadě patří mezi nejlepší na světě, a to především v matematice a vědě, a proto na ně zasílají přihlášky studenti z celého světa. Mezi nejlepší univerzity patří University of Toronto, University of British Columbia a McGill University. Tyto tři univerzity se v celosvětovém rankingu pro budoucí rok umístily do první padesátky všech univerzit na světě. Pro srovnání Karlova Univerzita se umístila až na tři sta čtrnáctém místě. Kanadské vysoké školy jsou zaměřené hodně na výzkum, až jedna třetina výzkumu z celého světa se odehrává právě v Kanadě, čímž kanadské univerzity nabírají prestiž. Není to však pouze věda a matematika, co univerzity nabízejí, ale také programy z oboru umění, medií, obchodu a další.

Studentská víza a práce v Kanadě

Při delším pobytu než šest měsíců je nutné žádat o studentské vízum. Víza do Kanady se podávají na Vídeňskou ambasádu, pokud chcete požádat o krátkodobé – návštěvnické vízum, bude vám stačit ambasáda pražská. Studentská víza mají tu výhodu, že dovolují studentům v Kanadě také pracovat, a to až 20 hodin týdně behěm školního roku a neomezeně během prázdnin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *