Umíte si vybrat to správné upínání nebo sklíčidlo na soustruh?

Obrábění patří ve výrobě k těm nejdůležitějším činnostem. Je opravdu úžasné pozorovat, jak se ze surového výrobku stává díky přesnému odebírání materiálu hotový předmět. A nezáleží na tom, zda sázíte spíše na ruční výrobu nebo svůj podnik podporujete prostřednictvím CNC automatizace.

Některé prvky jsou však pro správný výsledek důležitější než jiné. Patří mezi ně například strojní svěráky či sklíčidla a upínání. Podívejte se, jaké možnosti vám v tomto ohledu dnešní trh nabízí a vyberte si správně za všech okolností.

Existuje více než jedno sklíčidlo na soustružení

Každý dobrý e-shop vám dovolí vybrat si z několika možných typů. Ovšem pokud se potřebujete od něčeho odrazit, měli byste vědět, že nejpoužívanější jsou v současné výrobě soustružnická 3 čelisťová sklíčidla. Lze je použít i pro upnutí rotačních součástí a všem náročným klientům nabídnou i vyměnitelné čelisti pro různé druhy použití.

Když potřebujete ještě o jednu čelist navíc

Hned v závěsu za nimi stojí vyhledávané sklíčidlo na soustruh se čtyřmi čelistmi. U všech typů sklíčidel si pak můžete vybrat mezi centrickým upínáním (kdy se všechny zabudované čelisti pohybují zároveň směrem k ose) a možností samostatného pohybu každé z čelistí.

Vhodné výrobky existují i ve chvíli, kdy potřebujete frézovat

Samostatnou podkategorií jsou pak frézovácí sklíčidla, vhodná k horizontálnímu upnutí na pracovní stůl. Jsou k dostání v těchto typech:

  • 3 čelisťová,
  • 4 čelisťová,
  • s točnicí
  • a sklopno otočná.

Kvalita je však ve všech provedeních stejná. Nabízí pevné nebo částečně otočné hroty s vyměnitelnými špičkami. Díky nim bude vaše upínání na soustruh vždy maximálně pevné a stabilní. Vyhnete se tak riziku úrazu svých pracovníků. Potřebujete vědět o výběru těchto nezbytných pomocníků víc? Obraťte se na odborníky z e-shopu shop.strojnisveraky.cz. Rádi vám poradí a doporučí vhodné výrobky.

Zdroj obrázku: web inzerenta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *