Subaru je velmi osobitá automobilka – co nabídne milovníkům svých vozů?

Na světovém trhu působí už skoro 68 let. A zapsala se na něj velkými písmeny více než jednou. Proslavily ji zejména schopné čtyřkolky, ale také jedna zábavná a nezapomenutelná zadokolka.

Vše začalo 15. července roku 1953, kdy byla založena společnost Fuji Heavy Industries. Zajímavé je, že se ve svých počátcích zaměřovala na letadla. Na automobily Subaru přišla řada až o něco později. A to konkrétně v roce 1954.

První prototyp by vás už dnes nejspíš neoslnil

První dvě auta na samém počátku byly:

  • prototyp P-1 (později uveden do výroby jako Subaru 1500)
  • a prototyp K-10 (v sériové výrobě později k dostání jako Subaru 360).

A právě „třistašedesátka“ měla na trhu takový úspěch, že ji brzy začaly následovat další vozy, přičemž však vždy vycházely z její osvědčené koncepce. O popularitě Subaru 360 svědčí to, že i když byla sériová výroba zahájena v roce 1958, poslední auto opustilo brány továrny až v roce 1970. Tak velká poptávka byla.

Není divu, šlo o velmi praktický kus maximálně přizpůsobený uživatelům, přitom však trh oslnil i přijatelnou cenou a bohatou výbavou. A to stejné vám tato krásná autíčka nabídnou i dnes – stačí navštívit jakýkoli Subaru bazar a vybrat si model přesně podle svých aktuálních potřeb.

Pro nový vůz jděte tam, kde vám se vším potřebným pomohou

Ovšem doporučujeme nákup u specialistů a to i přes to, že ojeté Subaru dnes seženete v každém lepším autobazaru. Bohužel stále nejde na našem trhu o příliš obvyklého hráče, takže pokud se něco pokazí, musíte vetšinou vyhledat služby no-name poskytovatelů, jež nemívají přístup k originálním dílům ani nejsou seznámeni s technickými parametry vozidla.

Ten správný Subaru servis proto bývá napojen právě na autobazar a ihned po koupi vám poradí se vším potřebným. Okamžitě tak zjistíte, kterým aspektům je na autě nutné věnovat pozornost a co si při každodenních jízdách ohlídat. A kde takové služby poptat? Jděte na subaru-alm.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *