5 tipů, jak vybrat kvalitní klimatizaci do domácnosti

Klimatizace se těší velké oblibě nejen během letních měsíců. Pokud si tedy dáte na jejím výběru záležet, můžete využívat celou řadu výhod, včetně možnosti vytápění či chlazení v nočním režimu. Většina lidí však stále neví, podle jakých parametrů by se měli řídit a čemu věnovat pozornost. Proto jsme pro vás připravili hned pět tipů, jak vybrat kvalitní klimatizaci.

Zvolte si správný druh klimatizace

Běžně mohou mít klimatizace hned několik podob, kdy se liší zejména způsobem zapojení a výkonem. Rozdělit je tedy lze zejména na mobilní klimatizace a klasické klimatizace. První variantu můžete jednoduše přemístit kamkoliv do místnosti, přičemž je nutné vyvést ven hadici, skrze níž bude proudit vzduch. Klasické klimatizace jsou naopak nainstalovány na pevno, což již vyžaduje určité stavební úpravy.

Stanovte si účel klimatizace

Klimatizace mohou mít více účelů, kdy je lze využívat nejen ke chlazení, ale i topení. V tomto případě fungují na podobném principu jako tepelné čerpadlo. U těchto modelů je však nutné počítat s trochu vyšší investicí.

Vyberte si pro montáž profesionální firmu

Pokud chcete mít doma opravdu kvalitní a spolehlivou klimatizaci, je lepší si pro její montáž zvolit profesionální a zkušenou firmu. Spolehlivou montáž a servis klimatizace nabízí například česká firma Klima Blažek, která dokáže vyhovět vašim individuálním požadavkům. Zároveň se postará i o pravidelný servis klimatizace a její případnou rychlou opravu.

Určete si dostatečný výkon klimatizace

Jestliže má být klimatizace schopná ochladit celou místnost, nebo dokonce několik místností, budete k tomu potřebovat dostatečný výkon. Za ideální jsou považovány klimatizace s minimálním výkonem 2,5 kW – vždy je ale nutné řídit se velikostí dané místnosti a doporučením výrobce.

Zaměřte se na funkce navíc

Při pořizování klimatizace do bytu se zaměřte i na její funkce, které mohou být někdy opravdu pestré. U většiny již narazíte na časovač nebo režim spánku, kdy klimatizace nevydává téměř žádný hluk. Dostupné je často i ovládání pomocí mobilní aplikace a další chytré funkce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *