8 otázek a odpovědí týkajících se zvětšení a modelace rtů

Uvažujete nad zvětšením nebo vytvarováním rtů, ale pořád si nejste jisti, jestli je to vhodný krok? Možná vám následujících 8 otázek a odpovědí pomůže ujasnit si, že se nemáte čeho bát a výsledek ve formě plných a pravidelných rtů oceníte nejen vy, ale jistě i vaše okolí.

1.  Kdy je vhodné uvažovat nad zvětšením rtů?

Pěkně tvarované rty není potřeba nijak upravovat, ale v některých případech může zvětšení rtů velmi pomoci. Zákrok je vhodný pro ty:

  • kterým se zmenšil objem rtů vlivem věku;
  • co mají nepoměr ve velikosti mezi horním a dolním rtem;
  • kterým se při úsměvu obnažují zubní krčky a ret je téměř neviditelný;
  • co jsou nespokojení s objemem nebo tvarováním rtů, například v případě malých nebo úzkých rtů.

Pokud si nejste jisti, obraťte se na odborníky z BcD Clinic, kteří mají se zvětšováním rtů dlouholeté zkušenosti a pracují výhradně s kvalitními a testovanými materiály.

2.  Jaké prostředky se používají pro zvětšení a modelaci rtů?

Aby se rtům dodal objem nebo se mohly vytvarovat, využívají se výplně kyselinou hyaluronovou. Ta se v našem těle vyskytuje přirozeně, a proto se nemusíte bát, že by se jednalo o látku, která by nebyla v souladu s naším organismem.

3.  Jakého efektu lze docílit?

Aplikací kyseliny hyaluronové lze dosáhnout jak zvětšení objemu rtů, tak zpevnění kontur. Docílit lze také vyrovnání asymetrie rtů, pozvednutí pokleslých koutků nebo odstranění vrásek. Kyselina hyaluronová dodá plnost rtům bez toho, aniž bude jejich velikost nadměrná a nepřirozená.

4.  Jak zákrok probíhá?

Samotný zákrok je prováděn v lokální anestezii, případně ve svodné anestezii. Pomocí velmi tenké jehličky nebo kanyly se do rtů vpravuje výplň. Její množství záleží na tom, jak moc si přejete rty zvětšit nebo upravit. Vždy se přihlíží k tomu, aby se výplně aplikovaly v přiměřeném množství a aby výsledkem byl přirozený tvar rtů.

5.  Bude to bolet?

Zákrok vás díky anestezii bolet nebude. Po zákroku se může stát, že budou rty několik dní oteklé. Pro rychlejší splasknutí otoku je vhodné rty ledovat.

6.  Kdy se efekt zvětšení rtů projeví?

Kyselina hyaluronová působí okamžitě, takže ke zvětšení rtů dochází už ve chvíli její aplikace.  Výsledný efekt bude ale vidět až po splasknutí otoku během několika dní. Takže k celkovému hodnocení je většinou třeba několik dní vyčkat.

7.  Jak dlouho bude efekt viditelný?

Protože je kyselina hyaluronová přirozeně se vyskytující se látkou v těle, dochází postupně k jejímu vstřebávání. Účinek zvětšení rtů tak bude patrný po dobu 6-12 měsíců. Vstřebávání je ovlivněno jak typem výplně, tak způsobem aplikace, vaším životním stylem, rychlostí metabolismu i mimikou obličeje. V případě potřeby lze zákrok kdykoli opakovat.

8.  Lze pomocí výplní odstranit vrásky nad horním rtem?

Jestli vás trápí nevzhledné vrásky vyskytující se nad horním rtem, nemusíte věšet hlavu. I s tímto problémem si kyselina hyaluronová poradí. Díky jemné aplikaci dojde k vypnutí pokožky a vyhlazení vrásek vyskytujících se nad horním rtem. Více o vyhlazení vrásek pomocí kyseliny hyaluronové si můžete přečíst v našem článku „Trápí vás vrásky? Zbavte se jich pomocí výplní kyselinou hyaluronovou“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *