Vyberte si tu nejlepší herní zábavu snadno a rychle

Tvoří hraní on-line her významnou část vaší náplně volného času? Tak proč si je neužít opravdu na maximum prostřednictvím těch nejlepších technických pomocníků? Poradíme vám, jak je vybrat a co určitě nezanedbat.

Na paškál si vezmeme zejména herní sluchátka a monitor, jejichž vliv často podceňujeme. Ovšem i když máme opravdu nabušenou herní mašinu, neznamená to, že je naše práce na té nejlepší výbavě u konce. Posuďte sami.

Jak se liší herní monitor od toho běžného

Pokud pátráte po tom, jak vybrat herní monitor, chtějte zejména vysokou obnovovací schopnost a nízký input lag. To vám dovolí užít si plnohodnotný herní zážitek i při rychlých scénách. Nebudete se potýkat s pomalou odezvou své postavy, ani přicházet o dokonalé herní detaily apod.

Jako standard volte FULL HD, nižší kvalitu opravdu nedoporučujeme. Ovšem jít můžete až na 4K, to už se ovšem vzhledem k náročnosti na výkon neobejde bez investice do skutečně hi-endové sestavy.

Herní sluchátka potřebují zejména dobrý akustický výkon

U otázky jak vybrat nejlepší herní sluchátka je důležité se zaměřit zejména na jejich frekvenční rozsah (u konkrétního produktu bývá uveden v Hertzích). Pomůže vám se orientovat v tom, jak jemné zvuky sluchátko zachytí, a jak zkreslí váš hlas. Jde však spíše o údaj orientační. Nejvíce vám vždy prozradí recenze.

Náš tip: Pro hru s více partnery si určitě pořiďte sluchátka s mikrofonem.

Chtějte i něco navíc

A pro hry je samozřejmě nepostradatelná i grafická karta. Naším tipem je grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, nabízející bezkonkurenční poměr cena/výkon. Výkonově ji lze srovnat se starší a velmi populární GTX 1070, ovšem co do ceny vás potěší mnohem více. Spojení Turingu GPU s velkou 6 GB GDDR6 pamětí vám umožní zvolit si mezi více taktovacími frekvencemi a pomůže vám hrát i náročné hry s frekvencí okolo 120 Hz. Ovšem zvládá i rozlišení 4 K a bez potíží k ní lze připojit i 4 monitory najednou. A bonus navíc? Tichost. Přesvědčte se o tom sami!

Jeden myslel na “Vyberte si tu nejlepší herní zábavu snadno a rychle

  • 25.9.2020 (21:20)
    Trvalý odkaz

    já teda na počítačové hry nikdy moc nebyla. Na počítači hraju tak maximálně solitaire, nebo teď nově jsem si hodně oblíbila šach. Tuto hru jsem nikdy neuměla, naučila jsem se ji až nedávno a musím říct, že mě to dost chytlo. Dost přemýšlím, že bych si pořídila i nějakou sadu na hraní šach. Tu se doma hodí mít. Hodně se mi líbí takové ty cestovní, které mají třeba tady: https://www.zanapo.cz/sachy

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *