Vyberte si tu nejlepší herní zábavu snadno a rychle

Tvoří hraní on-line her významnou část vaší náplně volného času? Tak proč si je neužít opravdu na maximum prostřednictvím těch nejlepších technických pomocníků? Poradíme vám, jak je vybrat a co určitě nezanedbat.

Na paškál si vezmeme zejména herní sluchátka a monitor, jejichž vliv často podceňujeme. Ovšem i když máme opravdu nabušenou herní mašinu, neznamená to, že je naše práce na té nejlepší výbavě u konce. Posuďte sami.

Jak se liší herní monitor od toho běžného

Pokud pátráte po tom, jak vybrat herní monitor, chtějte zejména vysokou obnovovací schopnost a nízký input lag. To vám dovolí užít si plnohodnotný herní zážitek i při rychlých scénách. Nebudete se potýkat s pomalou odezvou své postavy, ani přicházet o dokonalé herní detaily apod.

Jako standard volte FULL HD, nižší kvalitu opravdu nedoporučujeme. Ovšem jít můžete až na 4K, to už se ovšem vzhledem k náročnosti na výkon neobejde bez investice do skutečně hi-endové sestavy.

Herní sluchátka potřebují zejména dobrý akustický výkon

U otázky jak vybrat nejlepší herní sluchátka je důležité se zaměřit zejména na jejich frekvenční rozsah (u konkrétního produktu bývá uveden v Hertzích). Pomůže vám se orientovat v tom, jak jemné zvuky sluchátko zachytí, a jak zkreslí váš hlas. Jde však spíše o údaj orientační. Nejvíce vám vždy prozradí recenze.

Náš tip: Pro hru s více partnery si určitě pořiďte sluchátka s mikrofonem.

Chtějte i něco navíc

A pro hry je samozřejmě nepostradatelná i grafická karta. Naším tipem je grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, nabízející bezkonkurenční poměr cena/výkon. Výkonově ji lze srovnat se starší a velmi populární GTX 1070, ovšem co do ceny vás potěší mnohem více. Spojení Turingu GPU s velkou 6 GB GDDR6 pamětí vám umožní zvolit si mezi více taktovacími frekvencemi a pomůže vám hrát i náročné hry s frekvencí okolo 120 Hz. Ovšem zvládá i rozlišení 4 K a bez potíží k ní lze připojit i 4 monitory najednou. A bonus navíc? Tichost. Přesvědčte se o tom sami!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *