Na co se dívat při výběru stěhovací firmy

Nepouštěj se do stěhování sám, raději si najmi stěhovací službu! Taky už jste toto doporučení slyšeli? Něco na tom zkrátka bude. Se stěhovací službou bude snadné dokonce i stěhování v Praze, které většinou bývá hlavně časově náročné. Pokud si najmete schopné stěhováky, hravě během pár hodin přestěhujete byt nebo dům, dokonce i kanceláře, pakliže právě kanceláře chcete přestěhovat. Stěhovací služby mají rozhodně mnoho výhod, ovšem je třeba si zvolit tu správnou.

Bohužel se řada lidí chce přestěhovat doslova ihned. Jenže toto vede k unáhlenému výběru stěhovací firmy. Abyste stěhování domu svěřili do rukou skutečně zkušeným, dbejte na několik věcí.

Stěhovací firma musí mít pojištění odpovědnosti

Velkou chybou je, že se často svěřujeme do rukou stěhovákům, kteří nemají pojištění odpovědnosti. To je však opravdu velká škoda. Během stěhování se běžně stává, že dojde ke ztrátě nebo poškození věcí. Pakliže nemá firma pojištění, nevymůžete z ní ani korunu za ztracenou nebo respektive poškozenou věc.

Než tedy odkýváte spolupráci s danými stěhováky, zjistěte si, jaké pojištění mají, respektive na co se pojištění vztahuje. Mnohé firmy oplývají pojištěním, na druhou stranu se pojištění nevztahuje na zmiňované poškození nebo ztrátu věcí.

Prověřte si obchodní podmínky

Než podepíšete smlouvu mezi vámi a stěhovací službou, měli byste si pročíst obchodní podmínky. Bohužel se najdou společnosti, které chtějí svého klienta jenom převést. V obchodních podmínkách proto zavedou mnoho nesrovnalostí nebo zapeklitostí. Pozor na to. Z prostudování kromě obchodních podmínek stojí také reklamační řád.

Zjistěte si, jak je to s dodatečnými náklady

Aneb zjistěte si, za co jsou účtovány poplatky. Právě poplatky nebo dodatečné náklady totiž mohou rapidně zvýšit konečnou cenu za stěhování. Zjistěte si, jestli si firma neúčtuje něco za ujeté kilometry nebo za přesčasy.

Na co se dívat při výběru stěhovací firmy
Na co se dívat při výběru stěhovací firmy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *