Za co může testosteron

Testosteron dokáže mnohem víc než jen udělat z vás muže. Chrání také před celou řadou onemocnění, která se nejčastěji vyskytují u mužů po čtyřicítce. Značná část „přirozeného procesu stárnutí“ totiž úzce souvisí se ztrátou testosteronu.

Testosteron působí na tvorbu spermií (spermatogenezi), reguluje sexuální aktivitu a tvorbu svalové hmoty. V pozdějším věku jeho dostatečná hladina brání rozvoji osteoporózy.

Testosteron chrání

  • Srdečními chorobami
  • Mrtvicí
  • Alzheimerovou chorobou
  • Osteoporózou
  • Diabetem typu 2
  • Depresí
  • Obezitou

K dostání jsou různé testosteronové tablety a injekce. Tablety jsou vhodné, pokud máte problémy s potencí způsobené nedostatkem testosteronu v jakémkoliv věku. Na trhu je jich celá řada a jejich cena se pohybuje v různých výškách. Testosteronové injekce je však možné podávat jen mužům, u kterých se tvorba testosteronu úplně zastavila, tedy až ve vyšším věku. 

STIMULANTY TESTOSTERONU

Stimulanty testosteronu, které stimulují produkci pohlavních hormonů, působí pozitivně na centrální nervový systém a působí jako aktivní komponenta anabolického (růstového) charakteru. Hlavním účinkem je dle požadavku:  zvýšení fyzické síly, svalového objemu, vytrvalosti a sexuálního libida. Populárním přípravkem v poslední době je Primulus, zde si můžete přečíst recenzi na Primulus.

Správná strava

Strava by měla obsahovat dostatečné množství kvalitních proteinů a zdravých tuků, které jsou pro produkci testosteronu velmi důležité. Mezi potraviny bohaté na zdravé tuky patří například avokádo, ryby, vejce a olivový olej. 
Studie ukazují, že nedostatek zinku vede ke snížení hladiny testosteronu. Mezi potraviny, ve kterých je zinek bohatě zastoupen patří například ve vejce, maso, mořské plody, dýňová semínka, ořechy, meruňky a zelená listová zelenina.

Muž se správně vysokou hladinou testosteronu je schopný zvládnout ke své spokojenosti prostě obojí, sex i práci. Vyšší hladina testosteronu se projevuje ve vizáži muže, bývá statnější, svalnatější a má také výraznější ochlupení. Nejde o svaly vyhnané hormony a bobulemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *