Bazén může mít na zahradě každý. Jak vybrat ten správný?

Mít v dnešní době na zahradě soukromý bazén není žádný luxus, který by si většina z nás nemohla dovolit. Máte-li zahradu, stačí si jen vybrat v široké nabídce a i vy můžete čerpat výhody, které vám vlastní bazén přináší. Podle čeho vybrat vhodný bazén právě na vaši zahradu?

Nafukovací bazény vyjdou nejlevněji, nerezové zase vydrží věčně

Nejlevnější alternativou zahradního bazénu jsou ty nafukovací. Na jejich velikosti můžete nafukovací bazény pořídit už za pár stovek. Nafukovací bazény mající jeden či více prstenců skvěle poslouží především těm z vás, kteří nehledají nic drahého a naopak chtějí pouze takový bazén, který jim přinese vítané osvěžení bez nutnosti složité instalace. Skvěle se také hodí na chalupy, kam ho můžete s sebou pohodlné převést. Nafukovací bazény sice vyjdou nejlevněji, jejich životnost ale není kdovíjaká – velmi snadno se protrhnou.

DOPORUČUJEME: V sekci Bazény akce na portále Slewik.com naleznete denně aktualizovanou nabídku aktuálně zlevněných bazénů v ověřených internetových obchodech!

Oproti tomu nerezové bazény slibují prakticky neomezenou životnost. Zde je ale nutno zmínit, že nerezový bazén rozhodně není nejlevnější záležitostí. Právě z důvodu náročné finanční investice nebývají nerezové bazény součástí zahrad, ale vídávat je můžeme především na veřejných koupalištích.

Od betonových bazénů se pro jejich náročnou instalaci upouští

Dříve bylo jakousi klasikou, že si většina lidí nechávala na svých zahradách vybudovat betonový bazén. Touhu po vlastním bazénu ale chtě nechtě doprovázela poměrně náročná výstavba, která se mnohdy dokázala i nepříjemně protáhnout. Právě z tohoto důvodu se postupem let začalo od betonových bazénů upouštět.

Daleko žádanější ale začaly být bazény ze sklolaminátu. Pokud jde o pořizovací cenu, nejsou kdovíjak dražší bazény, nicméně jejich instalace vyjde levněji. Velkou výhodou tohoto typu bazénu je skutečnost, že jsou kompozitní – to znamená, že jsou vyrobené z jednoho kusu. Vzhledem k tomu, že nemají žádné spáry ani sváry, mohou vydržet i několik desítek let.

Jaký tvar je nejlepší?

Otázka tvaru je stejně tak důležitá, jako otázka konkrétního typu bazénu, který si na svou zahradu pořídíte. Kulaté bazény sice na první pohled vypadají luxusně, pokud v něm ale chcete plavat, do kulatého bazénu se nepouštějte – velmi rychle byste přišli na to, že v kulatém bazénu se zkrátka plavat nedá. Skvělé využití maximálního prostoru nabízí hranaté bazény, které jsou jakousi klasikou mezi tvary. Oválný tvar bazénu je zase velmi oblíbený zejména proto, že podporuje chuť si zaplavat – zvláště v případě, kdy investujete do instalace protiproudu.

Swimming Pool Pool Water - Kathas_Fotos / Pixabay
Kathas_Fotos / Pixabay

3 komentáře: „Bazén může mít na zahradě každý. Jak vybrat ten správný?

 • 12.7.2020 (14:28)
  Trvalý odkaz

  Již druhým rokem máme na zahradě postavený bazén s rozměry 10×8 metrů. Je opravdu veliký a koupání s dětmi je zábavou. Každý den se chodíme s manželem “naložit” do vířivky, kterou máme hned opodál. Každému doporučuji na zahradě podobné dílo postavit. Budete-li mít zájem o profesionalitu, navštivte web https://www.sharplayers.cz/cnc-obrabeni/. Tam vám s individualitou vyjdou vstříc.

  Reagovat
 • 20.8.2020 (21:33)
  Trvalý odkaz

  No, my na bazén na zahradě bohužel nemáme místo. Letos jsme se ovšem rozhodli, že asi tu založíme alespoň zahradní jezírko. Už na něj máme vše potřebné, jediné, co nám chybí je nějaké čerpadlo. Manžel ale říkal, že to nejspíš objedná tady odtud: https://www.zahradnijezirka.net/jezirkova-cerpadla_k46/

  Reagovat
 • 23.9.2020 (22:27)
  Trvalý odkaz

  Souhlasím s tím, že každý může mít na zahradě bazén takový, jaký si přeje. My jsme třeba hledali nějaký tkaový, který by nebyl úplně drahý, ale zas ne úplně nekvalitní. No, nakonec nám po delším hledání přišlo jako ideální řešení si koupit bazén ze stránek http://albixon.cz a velká spokojenost 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *