Udržte kvalitu vody mimo sezónu, usnadníte si následnou péči o bazén

Pro radost dětí uděláme cokoliv. Zároveň jsme rádi, že mohou trávit čas venku společně s kamarády. Proto jsme ihned souhlasili, když děti přišly s nápadem, pořídit na zahradu bazén. Samozřejmě, že se nabízela možnost pořídit jen menší nafukovací nádrž, ale bazén je krásnou relaxační zónou i pro dospělé, a proto jste se rozhodli pořídit hned prostornější nádrž. Vybavili jste ji zastřešením a vodní radovánky si můžete užívat po mnoho měsíců v roce.

Hygienicky čistá nádrž

Aby vám bazén dobře sloužil a koupání ve vodě nebylo rizikem pro kůži, je třeba pravidelně pečovat o kvalitu vody v bazénu. Pomáhají v tom nejrůznější multifunkční tablety a moderní dávkovače bazénové chemie.

Jednou týdně, nebo v plné koupací sezónně i vícekrát, kontrolujte hlavní ukazatele kvality vody. Přemnožení vodních řas na sebe nenechá dlouho čekat a zdravotní rizika jsou mnohem nepříjemnější než účinná prevence.

Swimming Pool Poo L Swim Summer - AdelinaZw / Pixabay
AdelinaZw / Pixabay

Péče přes dlouhé zimní období

Dlouhé a mrazivé zimní období nesnášíme špatně jen my lidé. Vliv má i na nejrůznější venkovní zařízení a vybavení na vaší zahradě. O každý kus nábytku nebo vybavení je třeba se před zimou postarat. To platí dvojnásob pro váš bazén. Kvalitu vody přes zimní sezónu uhlídáte s pomocí speciálních přípravků. Stačí upustit vodu v bazénu a ošetřit ji speciálním přípravkem.

Kvalita vody bude nedotčená až do dne, kdy se rozhodnete nádrž opětovně používat a přivítáte první sluneční paprsky.

Vždy dbejte o čistotu

Samozřejmě se musíte postarat i o to, aby se nádrž vyhnula znečištění a aby rozpínavost ledu nepoškodila stěny nebo dno. V tom vám pomohou dilatační plováky a krycí plachta.

Vaše děti už se určitě nemohou dočkat prvních teplých letních dní, postarejte se o to, aby start koupací sezóny mohl proběhnout co nejdříve. Prostředky bazénové chemie vám v tom pomohou. Koupání a opalování již brzy zase začne, připravte se co nejlépe.

Cocktail Drink Pool Summer Alcohol - marucha / Pixabay
marucha / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *