Chcete zúročit své investiční zlato? Právě teď je vhodná doba

Kupovali jste před několika lety zlaté slitky či mince jako dlouhodobou investici? Pak ji právě teď můžete výhodně zhodnotit. Světová koronavirová krize totiž s celým trhem s drahými kovy výrazně zahýbala.

Aktuálně je tak cena zlata nejvyšší od začátku roku. A nic nenasvědčuje tomu, že by tomu v následujících dnech mělo být jinak. Máte tedy čas tohoto výjimečného výkyvu s rozmyslem využít. Potřebujete finance pro zajištění běžného chodu domácnosti? Nechcete, aby se vaše firma zadlužila? Prodejte své zlato a odvraťte nejhorší následky krize zcela bez rizika.

Odkud pochází vaše investiční zlato?

Pokud jste si oblíbili tento drahý kov, pak určitě víte, že žádná česká mincovna aktuálně zlaté cihličky a mince nenabízí. Vsadit je tedy třeba na zahraniční rafinerie, a to zejména ty švýcarské či německé. Argor-Heraeus, Münze Österreich nebo Heraeus Hanau bývají k vidění nejčastěji a tyto slitky také u obchodníků bez problémů udáte.

Potíže mohou nastat u méně známých rafinerií. Hledejte proto takový výkup zlata, který spolupracuje s více než dvěma nebo třemi subjekty. Pokud zamíříte se svým drahým kovem do společnosti Zlaté mince Numismatika, sídlící v pražském Obecním domě, pak sázíte na jistotu. Udáte tu takové značky jako je Degussa, Metalor, Heimerle + Meule, Umicore, Sempsa,UBS, Johnson&Matthey, Credit Suisse, Rand Rafinery, Umicore,  Agosi, Rand Rafinery, Ambivalenci či Royal Canadian Mint.

Prodáte i zlaté slitky, pořízené v bance

Také jste se nechali k investici do zlata přemluvit od instituce, která však jeho zpětný výkup nenabízí? Ani to není ve druhém patře Obecního domu problém. A zdaleka nemusí jít jen o zlato, mezi velmi žádaná aktiva patří v současné době i stříbro nebo paládium. Nechte si své slitky nezávazně ocenit a sami se rozhodněte, zda na nabízenou cenu přistoupíte nebo ne. Jednodušší už to zkrátka být nemůže.

Jeden myslel na “Chcete zúročit své investiční zlato? Právě teď je vhodná doba

  • 24.7.2020 (17:47)
    Trvalý odkaz

    Mockrát díky za článek. Takové informace se mi zrovna docela hodí. Už nějakou dobu totiž uvažuji nad tím, že bych právě do zlata nějaké peníze investovala. Sleduji teď pravidelně tento investiční magazín https://www.investice.cz/ a právě tam před časem psali o tom, že investovat do zlata se teď celkem vyplatí.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *