Co potřebují kvalitní potrubní systémy? Rozhodně nestojí jen na samotných trubkách

Roury nejrůznějšího průměru, kolena, a sem tam nějaký ten ventil – takto vypadá potrubí v představách většiny z nás. Ovšem k tomu, aby celý systém správně fungoval, je toho potřeba mnohem, ale mnohem více.

Na první místě je třeba rozhodně jmenovat gumové nebo kovové kompenzátory. Pomohou vám s mnoha obtížemi (například tvarováním), s nimiž se v potrubním systému můžete potkat. Ruku v ruce jdou s nimi i vlnovcové hadice, starající se o flexibilitu jakéhokoli spojení. A nesmí chybět ani prvky, nezbytné pro uložení potrubí.

V hlavní roli kompenzátory – co vám nabídnou?

Mohou být vyrobeny z mnoha materiálů. K mání jsou vlnovcové, kovové, tkaninové nebo gumové kompenzátory. A k čemu slouží? Funkcí mají celou řadou:

  • umí vyrovnávat smrštění,
  • eliminují stranové a úhlové posuvy
  • a brání vibracím v potrubním systému.

A aby to bylo ještě lepší, díky své kompaktnosti vyžadují jen minimální prostor pro instalaci. Obejdou se bez údržby, zmenšují tepelné ztráty a poradí si opravdu v mnoha situacích. Stačí nahlédnout do katalogu a vybrat si přesně takový typ, který potřebujete. Ale můžete si nechat poradit i od výrobce. Budete tak mít jistotu, že si vaše potrubí a zvolený kompenzátor dokonale sednou. A to je důležité.

Hadice a nezbytné prvky k uložení potrubí

A na co se ještě zaměřit? Na všechna místa, kde dochází k namáhání spojů v ohybu. Tam už vám běžné kompenzátory nepomohou a je proto nutné vsadit na vlnovcové hadice. Jsou vyrobeny z nerezové oceli a v potrubářské technologii jsou po všech stránkách nezbytným prvkem pro každého, komu záleží na dlouhodobé stabilitě, odolnosti  a bezporuchovosti uloženého potrubí.

Jako onu příslovečnou tečku na dortu pak zvolte i šikovné součástky, nezbytné pro uložení všech trubek, rour a dalších prvků. Vyberte si u specialistů na Macroflex.cz z pohodlí svého domova třeba hned teď!

Zdroj obrázku: macroflex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *