Co udělá z běžné židle opravdu nepřehlédnutelný kus nábytku?

Nezáleží na tom, zda máte v oblibě nejrůznější designově nápaditá řešení nebo se naopak rádi držíte klasiky. V případě židlí všeho druhu byste na první místo neměli klást vzhled, ale funkčnost a praktičnost.

Pohodlí a ergonomická vyváženost udělá z takového posezení skutečný zážitek a cokoliv dalšího je jen příjemným bonusem navíc. Aktuální nábytkové kolekce trend čistých linií a vysoké užitnosti spolehlivě potvrzují. Na špičce oblíbenosti se drží jídelní židle z masivu, následované chromovými prvky a dřevěnou dýhou.

Chcete originalitu? Zaměřte se na…

Běžné kuchyňské židle velmi často kupujeme do již zařízeného prostoru. O to důležitější je jejich sladění se základními liniemi, které místnosti jako takové dominují. Nejenom barevná, ale i tvarová harmonie je důležitá.

A jak nespadnout do průměrné nábytkové šedi? Židle s velkým Ž se od svých méně nápaditých kolegyň liší zejména originálním materiálem. Sázkou na jistotu je již zmíněný masiv, dostupný v široké paletě barev a vzhledů.

Mezi další oblíbené prvky patří také celoplošné čalounění nebo nohy z jednolitého kovu. Pamatujte si, že velké místnosti (zejména jídelny) si žádají spíše masivnější a robustnější kousky, zatímco tradičně stísněná paneláková řešení dají přednost spíše ohýbaným židlím se subtilnějším vzhledem, v nichž se propojují nejméně dva materiály (dřevo-kov, dřevo-plast apod.)

Židle pro velkou zátěž

Nejde o kus nábytku, který bychom chtěli měnit každých pár let. Co by tedy měly mít židle, plně vyhovující častým rodinným obědům a večeřím? S takovou zátěží si nejlépe poradí masiv, případně poctivé lepené židle ze dřeva. Zaměřte se také na šikovné zpevnění mezi nohami židle, nebo alespoň alespoň kvalitní nožní spoj.

Stačí se podívat na restaurační židle a okamžitě si uděláte perfektní obrázek o tom, co potřebujete. A nejnovějšími trendy se můžete inspirovat u české firmy Belterra.cz. Zaujme vás zejména širokým výběrem materiálů, zakázkovou výrobou a přehledným filtrováním, díky němuž lze snadno vyhledat jakýkoliv nábytek prostřednictvím velmi podrobných parametrů.

2 komentáře: „Co udělá z běžné židle opravdu nepřehlédnutelný kus nábytku?

  • 31.8.2020 (14:59)
    Trvalý odkaz

    Není nad to mít kvalitní židle. Je ale pravda, že sehnat takové, které ještě i designově vypadají dobře není úplně jednoduché. Já právě s tímto měla problém, když jsem se dívala na nějaké kancelářské židle do své kanceláře. Málokterá se mi opravdu líbila. Nakonec mi ale padla do oka jedna, kterou jsem našla tady https://zajicekinterier.cz/174-kancelarske-zidle Nepatřila sice mezi nejlevnější, ale jak vzhledově, tak i co se týče pohodlí ji musím ohodnotit na jedničku. 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *