Repasované herní PC nerovná se nízký výkon 

Repasované herní počítače se dostávají v dnešní době do čím dál větší obliby. Díky nižší pořizovací ceně ale stejnému výkonu můžete repasovaný počítač na hry získat za velmi výhodné ceny.

Pojďme si ale nejdříve říct, co to vlastně znamená repasované PC, často kolem takových počítačů koluje mnoho nepravd.

Co je repasovaný počítač

Repasované počítače můžeme ve své podstatě dělit na dva druhy. Ten první jsou počítače, které byly vráceny například z leasingu u velkých firem a podobně. Počítače jsou použité ale nikoli poškozené.

Velké firmy zpravidla nakoupí počítače, které ale po konci dvou leté záruky vyřadí a nakoupí počítače nové. Profesionálové pak takový počítač podrobí důkladnému testování a diagnostice.

Pokud by se zjistil nějaký problém, je komponenta nahrazena a počítač se tak dodává ve vynikajícím stavu co se týče vnitřních komponent. Zvenku to pak nepoznáte nebo maximálně najdete menší kosmetické vady, což se odrazí i na ceně.

Druhým typem repasovaných počítačů jsou PC z různých výstav a demonstrativních předváděcích akcích. Počítač tak nebyl v plném a každodenním provozu, je ale rozbalený a byl používaný.

Některé repasované stroje byly také dlouho vystavené na prodejně a nelze je prodat jako rozbalený kus. Proto se musí prodávat s označením „repasované PC“. I u těchto typů počítačů se provádí důkladná diagnostika tak, aby byla zajištěna 100 % funkčnost počítače. Na oba typy repasovaných počítačů se vztahuje záruka 12 měsíců.

Jak bylo napsáno, repasované počítače se k zákazníkovi dostávají opět ve 100 % kondici. Jsou po důkladné kontrole profesionály, jsou vyčištěné od prachu a pokud nenesou žádné známky opotřebení na skříni, rozdíl mezi novým a repasovaným počítačem prakticky nepoznáte.

Snad jen v ceně a délce záruky. Pokud navíc budete chtít, můžeme vám váš repasovaný počítač vybavit operačním systémem a programy pro běžné užívání počítače. Více o předinstalaci zde.

Díky tomu můžete repasované herní PC začít používat hned po zapojení u vás doma bez toho, abyste se s tímto nějak otravovali. Navíc můžeme s předstihem zjistit případnou závadu.

Výhody a nevýhody repasovaného PC

Herní počítač je většinou poměrně drahý stroj. Tedy v případě, že chcete mít opravdu počítač, na kterém rozjedete drtivou většinu her a pokud možno v co nejlepším rozlišení. Repasované herní PC je tak ideální volbou mezi výkonem a cenou.

Tím se dostáváme k hlavní výhodě repasovaných počítačů – ceně. Můžete získat herní počítač po kterém toužíte a který vše rozjede a zároveň za něj v obchodě nenecháte dvě výplaty.

Drobnou nevýhodou může být fakt, že repasované počítače mají záruku pouze 12 měsíců. Ačkoli se to na první pohled může zdát málo, faktem je, že repasované herní počítače vydrží mnohem déle než 12 měsíců a jejich výdrž je téměř srovnatelná s PC bez repasování.

Velký výběr repasovaných herních PC najdete na stránkách inComputer.cz

Jeden myslel na “Repasované herní PC nerovná se nízký výkon 

  • 25.9.2020 (20:00)
    Trvalý odkaz

    Když jsem si před časem vybírala nový notebook, tak jsem také přemýšlela nad tím, že bych si koupila nějaký repasovaný. Nakonec jsem ale dala přednost jednomu bazarovému, který jsem našla na https://www.biginzerce.cz/ Byl za dobrou cenu a hlavně byl jako nový i s původní krabicí, takže nebylo moc co řešit. 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *