Hlodavce krmte jen kvalitním krmivem

Hlodavci patří mezi vyhledávané kamarády a mnoho lidí je doma chová jako své mazlíčky. Je jedno, jestli jde o křečka, osmáka, králíka, činčilu nebo morče, protože nikdo nevynechá možnost navštívit chovatelské potřeby, kde nakoupí kromě potřeb a hraček i kvalitní krmivo pro hlodavce.

Krmivo pro potřeby hlodavců

I hlodavci potřebují dostávat kvalitní krmivo stejně jako jiná zvířata. Když jim nedopřejete to, co potřebují, nebudou dlouho žít. Mezi pochoutkami objevíte různé směsi s vitamíny, bylinami, tyčinky, zeleninové i ovocné snacky, okusovadla a jiné pamlsky. Krmivo by mělo být malým zvířatům jídlem s vydatným zdrojem živin. Osmák, činčila, křeček a jiní hlodavci si často pochutnávají na granulovaném seně. Jedná se o krmivo ve formě granulí. Granulované seno je vysoce stravitelné a bylo tepelně upraveno a kvalita a složení živin vydrží hodně dlouho. Obsahuje luční byliny a traviny.

Pochoutky pro osmáky, křečky, morčata…

Dnes je výhodou, že nemusíte chodit nikam do kamenného obchodu a shánět pro vaše hlodavce správné chovatelské potřeby a krmivo. Klidně můžete nakoupit online v e-shopu. Kvalitní krmiva nabízí například značka Rosenlöcher. Pro králíka můžete pořídit blok z přírodního jílu s držákem. Jedná se o přírodní a zdravé doplňkové krmivo s obsahem jílu, heřmánku, bylinek a lístků růží.

Činčila, osmák nebo jiný hlodavec si mohou pochutnávat i na kukuřičných vločkách. Krmnou dávku doplňte o zeleninu a ovoce. Nasypejte jim jen tolik, kolik za den spotřebují. Případné zbytky odstraňte z klece. Oblíbená jsou kompletní krmiva bez konzervantů, kde nechybí zelenina, ovoce, byliny a s nimi vitamíny, tuky, bílkoviny a vláknina. Zakrslým králíčkům a jiným drobným živočichům můžete dopřát i speciální nápoj pro hlodavce Rosenlöcher a obsahem výtažků z mořských řas a horského sena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *