Jak si vybrat správný ventilátor a digestoř?

Je vám v pokoji nebo kanceláři velké teplo? Potřebujete se aspoň na chvíli zchladit? Nemusíte se trápit, stačí si pořídit moderní ventilátory. Nepostarají se jenom o příjemný vánek v místnosti, ale dovedou například ionizovat vzduch.

Výběr ideálního ventilátoru

Na současném trhu seženete různé druhy ventilátorů. Při výběru se řiďte i hlučností, aby vás vybrané ventilátory nerušily při vykonávání různých soukromých nebo pracovních činností. Není problém sehnat druhy na dálkové ovládání, anebo stojanové, které se ovládají nohou. Pro náročné jsou určeny ventilátory s LCD displejem a s podsvícením. Vyberte si vhodnou velikost. Menší modely můžete dobře umístit na stůl, na noční stolek. Na poličky, tyče a parapety lehce připevníte větráčky s klipovým úchytem. Důležité je efektní vyměňování vzduchu v místnosti během jedné hodiny. V kuchyni by měl větrák zastat osm až dvacet výměn za hodinu, v kanceláři 5 – 8 výměn a pro obytnou místnost postačí jedna až dvě výměny.

Digestoře vám pomohou v kuchyni

Nejen horké letní dny s intenzivním sluncem vám znepříjemňují život. Stačí se zabývat vařením v kuchyni a budete si přát výkonného odsavače par. Digestoře zajistí výborné odvětrání místnosti, umí se vypořádat s vlhkostí a hlavně nenechá vzniklé pachy při vaření se rozšířit po celém bytě. K nejdůležitějším parametrům patří hlučnost a kapacita. Berte v úvahu rozměry odsávaného prostoru a také fakt, že kvalitní model odsavače by měl zvládnout pět až deset výměn vzduchu za hodinu.

Během vysokých letních teplot oceníte také klimatizaci. K nevýhodám patří, že klimatizace má vyšší pořizovací cenu v porovnání s ventilátory. Mnohým osobám navíc nemusí vyhovovat přechod z příliš v chladné místnosti do teplého prostředí venku. Ale pravdou je, že když už ji jednou necháte nainstalovat, může vám prokázat velkou službu příjemným ochlazením místnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *