Jak si vybrat správný ventilátor a digestoř?

Je vám v pokoji nebo kanceláři velké teplo? Potřebujete se aspoň na chvíli zchladit? Nemusíte se trápit, stačí si pořídit moderní ventilátory. Nepostarají se jenom o příjemný vánek v místnosti, ale dovedou například ionizovat vzduch.

Výběr ideálního ventilátoru

Na současném trhu seženete různé druhy ventilátorů. Při výběru se řiďte i hlučností, aby vás vybrané ventilátory nerušily při vykonávání různých soukromých nebo pracovních činností. Není problém sehnat druhy na dálkové ovládání, anebo stojanové, které se ovládají nohou. Pro náročné jsou určeny ventilátory s LCD displejem a s podsvícením. Vyberte si vhodnou velikost. Menší modely můžete dobře umístit na stůl, na noční stolek. Na poličky, tyče a parapety lehce připevníte větráčky s klipovým úchytem. Důležité je efektní vyměňování vzduchu v místnosti během jedné hodiny. V kuchyni by měl větrák zastat osm až dvacet výměn za hodinu, v kanceláři 5 – 8 výměn a pro obytnou místnost postačí jedna až dvě výměny.

Digestoře vám pomohou v kuchyni

Nejen horké letní dny s intenzivním sluncem vám znepříjemňují život. Stačí se zabývat vařením v kuchyni a budete si přát výkonného odsavače par. Digestoře zajistí výborné odvětrání místnosti, umí se vypořádat s vlhkostí a hlavně nenechá vzniklé pachy při vaření se rozšířit po celém bytě. K nejdůležitějším parametrům patří hlučnost a kapacita. Berte v úvahu rozměry odsávaného prostoru a také fakt, že kvalitní model odsavače by měl zvládnout pět až deset výměn vzduchu za hodinu.

Během vysokých letních teplot oceníte také klimatizaci. K nevýhodám patří, že klimatizace má vyšší pořizovací cenu v porovnání s ventilátory. Mnohým osobám navíc nemusí vyhovovat přechod z příliš v chladné místnosti do teplého prostředí venku. Ale pravdou je, že když už ji jednou necháte nainstalovat, může vám prokázat velkou službu příjemným ochlazením místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *