Jak vybrat levný notebook pro studenta?

Notebooky pro studenty jsou na současném trhu čím dál dostupnější variantou, zejména díky jejich nižším pořizovacím nákladům. Kupuje si je stále více studentů. Notebook je snadno přenosný, proto ho využívají zejména studenti na jakékoliv školní práce, od psaní seminárních prací až po práce v grafických programech.

Snadno si ho mohou vzít například do knihovny. Ať už se jedná o jakoukoliv práci, je důležité zaměřit se na správný výběr studentského notebooku. V následujícím článku se zaměříme na to, jak vybrat levný studentský notebook.

Před samotným výběrem studentského notebooku se musíte zaměřit na dvě základní otázky, které s výběrem úzce souvisejí. První otázkou je, jak často budete zařízení používat. V případě každodenní práce je důležité sledovat výkon a delší výdrž baterie, což studenti ocení zejména v prostředí, kde nemají možnost připojení k elektrické energii.

Druhým podstatným kritériem je typ práce, kterou budete na notebooku vykonávat. Pokud chcete notebook pro práci s grafickými programy, vybírat byste si měli zejména zařízení s lepším výkonem a vyšší operační pamětí.

Důležité parametry při výběru studentského notebooku

Při výběru notebooku pro studenty je důležité zaměřit se na jeho důležité parametry, mezi které patří:

  • procesor,
  • operační paměť,
  • velikost disku,
  • a pořizovací náklady.

Procesor

Prvním důležitým parametrem při výběru studentského notebooku je procesor. Nejvhodnější variantou jsou procesory od společnosti Intel nebo AMD. Levnější zařízení disponují procesorem Intel Core i3 nebo AMD Ryzen 3. Jejich cena se pohybuje okolo 6 000 Kč.

Operační paměť

Operační paměť je u všech zařízení označována jako paměť RAM. Pro studentský notebook postačí velikost operační paměti 4 GB nebo 6 GB.

Velikost disku

Dalším neméně důležitým parametrem je velikost disku, která se odvíjí od toho, jak často budete se zařízením pracovat. Studentům se doporučuje velikost 256 GB nebo 512 GB.

Pořizovací náklady

Posledním kritériem je cena. Nejlevnější modely seženete již od 5 000 Kč. Jedná se o malé zařízení, které mají menší klávesnici, displej a nižší výkon. Pro psaní delších textů a práci v grafických programech je lepší investovat do dražšího notebooku, který vám nabídne nejen lepší procesor, ale také větší operační paměť. Tyto zařízení stojí kolem 9 000 Kč.

Repasované studentské notebooky

Pokud chcete ušetřit nemalou částku peněz, můžete si vybrat také repasovaný notebook, který tvoří nejlevnější variantu studentských notebooků. Tato zařízení pocházejí zejména z ukončených leasingů, předváděcích akcí nebo se vrátili v zákonné lhůtě. Před samotným uvedením na trh se jednotlivé modely náročně testují. Záruka na repasované notebooky je 12 měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *