Z Českého Švýcarska dobýt svět? Nože Mikov to dokázaly!

Přísloví, které každému „správnému” muži dává do ruky nůž, má rozhodně něco do sebe. Jenže, kde takový nůž vybrat? Má jít o unikátní sběratelský kousek do vitríny? Má jít o všestranný nástroj k výletům do přírody? Ať už hledáte cokoliv s pevnou čepelí a dlouhodobou tradicí, nože Mikov rozhodně splní vaše požadavky. Přesvědčte se sami!

Pokud jste již někdy přišli do kontaktu s nožírenským zbožím, pak pravděpodobnost, že šlo o nože Mikov, bude poměrně vysoká. Stále ryze česká společnost totiž vyváží své ostré čepele i daleko za hranice České republiky a Slovenska. Tento úspěch ale přirozeně nevznikl za jeden den. Proč nesou nože Mikov často nálepku „tradiční?”

Z Českého Švýcarska do celého světa

Předchůdcem dnešních továren byla malá dílna obchodníka Ignaze Röslera v Mikulášovicích. Historie nožů z českých luhů a hájů se zde začala psát již v roce 1794. Výroba se tehdy zaměřovala především na nože, hlavičky dýmek, pilníky srpy, kosy a váčky na tabák. Přeskočíme ale do novodobé historie, v roce 1948 byla čerstvě znárodněná firma vnímána jakožto centrum drobné průmyslové výroby. Až rok 1955 přinesl jméno, pod kterým kvalitní nože zná skoro celý svět. Spojení všech dosavadních továren vedlo k vytvoření Mikulášovických továren, odtud tedy zkratka Mikov.

Jaké jsou rozdíly a který musíte mít?

Nabídka nožů je v případě firmy Mikov opravdu bohatá. I v tomto právě tkví jejich úspěch a celosvětové rozšíření – každý si vybere nůž přesně podle toho, na co ho zrovna potřebuje. Ve zkratce si tak pojďme některé z produktů představit. Který se hodí vám? Vyberete nějaký jako dárek?

  • Elektrikářské – ať už potřebujete odstranit izolaci nebo pláště, rozhodně se vám k ruce bude hodit lehký a praktický elektrikářský nůž do kapsy.
  • Kapesní – udělá radost jako dárek, možná jej ale využijete i sami. Hromada funkcí ukrytá v pevném těle vyrobeném v Českém Švýcarsku, zní to dobře, no ne?
  • Kuchyňské – každý kuchař potřebuje kvalitní vybavení, nezdržujte se s tupými noži a ukažte svého kulinářského ducha naplno.
  • Lovecké – pokud často chodíte na výpravy do lesa, rozhodně se vám bude hodit k opasku nebo do kapsy nůž. Ať už najdete nějakou houbu nebo si budete chtít naříznout špekáček, mrkněte na lovecké nože Mikov.
  • Speciální – trošku netradiční nože jednak do sbírek, ale také ke specifickým činnostem

Vybrali jste si už nějaký? Pokud můžeme poradit, jedním z nejlegendárnějších nožů, který si našel cestu ke každému sběrateli, je Mikov UTON.

Uděláte radost sobě nebo svým nejbližším? Pochlubte se do komentáře, jaké nože Mikov již máte doma.

Fotografie od uživatele Matt Hatchett ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *