Kam nemůže motorka, tam může e-Babeta

Legendární Babetta byla značka mopedů vyráběných v tehdejším Československu. Její popularita se během let nijak nezměnila a dnes má i svého moderního nástupce. Co je elektrická Babeta a v čem tkví výhody e-Babety?

Elektrická Babeta se hodí do města

E-Babeta patří do skupiny elektrických skútrů. Jde o kompaktní, především městské dopravní prostředky.

Tyto skútry jsou velmi lehké a snadno ovladatelné. Dobrou manévrovatelnost oceníte zejména v hustém provozu. Kompaktní rozměry přijdou vhod při parkování, e-Babeta se vejde všude a trvale ji můžete parkovat dokonce i ve sklepě v panelovém domě. Běžně ve městě navíc za parkování nemusíte platit.

Na rozdíl od klasického elektrokola je toto zařízení pohodlnější, ale není tak robustní jako jiné skútry. S nosností až 120 kg pohodlně uveze vás i vaše zavazadla. Úložný prostor se nachází pod sedadlem, elektrickou Babetu však lze dovybavit i dalším příslušenstvím v podobě uzamykatelného kufru. Krátkodobě je určena pro přepravu i dvou osob.

Nové Babety jsou vysoce ekologické, k pohonu jim slouží elektromotor. Mají proto přístup i tam, kam běžně vozidla se spalovacími motory nemohou.

E-Babetu využijete i na výlety

Hodí se nejen do měst, ale i na výlety. Bez problému se s novodobou Babetou dostanete například k vodě. Elektrickou Babetu využijí třeba rybáři. Babeta zvládne jak hladký asfalt, tak příležitostně i nezpevněný terén.

Díky dojezdu až 100 km se hodí i na výlety. Pohodlně ji dobijete téměř kdekoli. Stačí vám k tomu běžná elektrická zásuvka. Nabíjení trvá podle kapacity baterie cca 4 až 8 hodin. Baterii lze pro pohodlnější dobíjení jednoduše vyjmout, nemusíte proto k zásuvce s celým skútrem.

Značnou výhodou jsou i minimální provozní a servisní náklady. Náklady provozní jsou například ve srovnání s benzínovým skútrem dokonce 14x nižší. I servisní náklady stojí na elektrický skútr minimum, motor nevyžaduje žádnou zvláštní péči, vyhnete se i nutnosti pravidelně měnit olej a další kapaliny.

Novodobá Babeta si zkrátka převzala to nejlepší ze své předchůdkyně, jde o spolehlivý a nenáročný stroj. Pamětníky potěší také designový odkaz nové e-Babety na původní model.

Jde o elektroskútr nebo o elektrokolo a proč je rozdíl důležitý?

Dnešní e-Babeta patří do skupiny tzv. elektroskútrů bez řidičáku, které jsou technicky považovatelné za elektrokolo.

Je to díky slabšímu motoru o výkonu 250 W a maximální rychlosti 25 km/h. Zařízení je navíc doplněno pedály, splňuje tak všechny zákonné předpoklady pro zařazení mezi kola. Pedály navíc nejsou pouze formalitou nainstalovanou v rámci nutnosti dodržení legislativy. Jde o veskrze praktický doplněk, protože pokud by vám došla baterie, vlastními silami se šlapáním dopravíte do cíle.

Praktickou výhodou elektrické Babety je především to, že motorista ve srovnání s jinými elektrickými skútry nepotřebuje řidičský průkaz a nemusí mít ani žádné další dokumenty. Babetu tedy nepřihlašujete a neplatíte k ní povinné ručení. Nemá ani technický průkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *