Jak vybrat sportovní bikiny, aby seděly i slušely?

Sportovní plavky by měly být nejen zajímavé z hlediska designu, ale také funkční. Jak si vybrat sportovní plavky a proč volit bikiny?

Bikiny nebo jednodílné plavky?

Sportovní plavky se dodávají jako jednodílné i dvoudílné. Jednodílné modely mohou být pro plavání či jiný sport obecně poměrně komfortní.

Pro dámy s větším poprsím však představují jednoznačně lepší volbu sportovní bikiny. Zajišťují lepší oporu pro poprsí, navíc lze v případě takovéhoto modelu „obléknout“ jakoukoli postavu včetně těch atypických. Pořídit si totiž můžete například i o velikost větší horní díl.

Správná velikost je klíčová

Plavky musejí především dobře sedět a respektovat vaše tělo. Důležité proto je si zvolit správnou velikost. Důležité jsou zejména míry přes prsa, přes boky, v pase a celková výška postavy.

Plavky by měly těsně přiléhat, proto jsou sportovní modely zpravidla bez jakéhokoli zdobení, volánků či jiných nadbytečných prvků. Pokud by se do nich dostala voda, omezovalo by vás to v pohybu. Reflektují to i materiály používané pro sportovní plavky. Ty jsou tvarově stálé a obsahují elastan.

Zásadně plavkám škodí také chlór, pokud je budeme nosit primárně do bazénu. Vyšší odolnost materiálu je proto zcela nezbytná. Většinou se používá polyester, dále nylon a elastan, případně pobybutylen.

Jak zvolit konkrétní střih

Obecně lze říci, že pro větší prsa jsou vhodné kostice. Majitelky menšího poprsí si mohou pořídit i podprsenky vyztužené.

Jestliže nechcete zrovna ukazovat holé břicho, namísto podprsenky si pořiďte tzv. tankiny. Horní díl plavek je prodloužený a připomíná tílko. Pokud by vám nebyly pohodlné, poohlédněte se po speciálních materiálech, které dokáží známé problematické partie „držet“ a lépe vytvarovat.

V případě, že si vyberete dvojdílné plavky, máte na výběr různé střihy kalhotek. Pokud chcete zakrýt spodní partie těla jakožto problémové, můžete si místo klasických kalhotek pořídit také sukénku.

Kalhotky se pak liší zejména tvarem vykrojení. Zjednodušeně řečeno jsou vykrojené buď hodně nebo málo. Kde je rozdíl? Zejména v tom, že vykrojení opticky prodlužuje nohy. Jde tak spíše o efektní prvek vhodný pro dámské bikiny určené k relaxaci. U sportovního modelu více oceníte méně výrazné vykrojení.

Pončo jako nezbytný doplněk

Také při sportu vám může být zima nebo je nutné se na chvíli osušit. V takovém případě je vhodné si spolu s plavkami vybrat i pončo.

To představuje užitečný doplněk na různé sportovní aktivity u vody. Vyrábí se ze savých materiálů, proto velmi dobře nahradí ručník. Ochrání vás také před chladem, případně je můžete použít při improvizovaném převlékání. Vzhledem k mnoha barevným kombinacím a pestré paletě vzorů lze pončo navíc pokládat i za stylový módní doplněk.

Vyzkoušejte bikiny a ponča značky Mystic, která uvedla právě nyní novou letní kolekci. Více na Mysticstore.cz.

Jeden myslel na “Jak vybrat sportovní bikiny, aby seděly i slušely?

  • 14.12.2020 (12:00)
    Trvalý odkaz

    Skvělý článek, jak vybrat sportovní bikiny 🙂 Já jsem měla docela dlouhou dobu problém vybrat právě ty, ve kterých můžu pohodlně plavat, ale zároveň se za ně nebudu muset na pláži stydět a budou se mi líbit. Určitě si dneska nějaké budu muset objednat, protože mě čeká na konci prosince odjezd do Thajska na kemp boxu. Což mi připomíná, že si musím ještě koupit nové Mi Band 5 ochranné fólie na sportovní náramek, který si beru s sebou.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *