Zlato a prsteny – dvě stálice, které nikdy nevyjdou z módy

Dopřejte si toto elegantní spojení luxusu a něžné krásy, jež dokáže zazářit v jakékoliv situaci. Ruce jsou totiž tím, co světu ukazujeme nejvíce. Podáváme je, gestikulujeme s nimi, používáme je pro práci a leckdy jejich prostřednictvím iniciujeme i první intimní kontakt.

Dáváme si záležet na jejich manikůře, pečujeme o pokožku dlaní i kůžičku kolem nehtů. A když na někoho ukážeme, dodají tomu gestu např. rudě nalakované nehty ten správný důraz. Někdy však, v souladu  s aktuálně populární vlnou minimalismu, zapomínáme na to nejdůležitější – reprezentaci.

Prsteny jako kousek vaší duše

A to je rozhodně škoda. Proč nepoukázat na štíhlost svých prstů nebo krásně tvarované zápěstí právě tím, že k nim upoutáme pozornost tím nejjednodušším, ale zároveň i nejefektnějším způsobem? Poslouží nám k tomu právě zlaté prstene. A je jen na nás, jaké si vybereme.

Nenechte se ovládat módními diktáty, ani tím, co je aktuálně IN. Buďte sví. A jak na to?

Nic není zapovězeno, vše je k mání

Že se dnes nosí velké kameny nebo naopak bohaté zdobení drobnými zirkony po celém obvodu? Ano, to je pravda. Pokud se ovšem budete cítit lépe jen s kovem, ozvláštněným precizními rytinami, dopřejte si ho. Slibuje tajemství, odkazuje na vaše sny a přání a přitom o vás vašemu okolí neprozradí nikdy příliš moc. Navíc celá koncepce působí tak trochu záhadně a nevšedně, takže klidně můžete tvrdit, že se ve vašem šperku ukrývá nějaký tajný vzkaz – nebo si ho tam rovnou nechte vyrýt. Velmi populární jsou aktuálně zejména filmové a herní jazyky (elfština, klingonština apod.).

To prsteny s velkým kamenem (nejlépe výrazné barvy) jsou přesným opakem předchozího. Hlásají do světa, že jsou tady a chtějí být vidět. Koneckonců – odtud se vzala tradice zásnubních prstenů s kamenem, kterou si dnes přizpůsobujeme k obrazu svému. Takže pokud hledáte společníka pro speciální příležitosti, či zkrátka chcete být v každé hodině bdělého dne výjimečná, klidně na ně vsaďte. A velikost kamene? Ten opravdu rozměrný se hodí jen na ruku, jež ho opravdu dokáže vynést. Pokud máte tendenci ruce spíše schovávat nebo s nimi neustále gestikulovat, nebude pro vás. V takovém případě vsaďte raději na jeho menší bratříčky.

A co drobné zirkony, leckdy propojené s různě výraznými prvky? Ty jsou někde na hranici. Prozrazují hravost, chuť k experimentům, ale také vkus a smysl pro nenásilnou eleganci. Zároveň také říkají, že si pro sebe ráda dopřejete něco nevšedního. Výběr je obrovský, jen pamatujte, že se tyto typy obvykle o něco hůře slaďují s ostatními šperky – zejména pak s jinými prsteny a náramky. Takže máte-li ráda bohatost, dejte si na výběru opravdu záležet.

Bílé nebo žluté zlato? Opravdu zapeklitá volba

Klasické zlato ještě donedávna klenotnictvím vévodilo, dnes ho však mnohde nahrazuje bílé. Nepůsobí tak těžce a masivně, a přitom v sobě má onu auru, která stříbru obvykle chybí. Bílé zlato se od toho žlutého liší jen vzhledem – nabídne identické vlastnosti (tvrdost, odolnost a vysokou hodnotu) i množství nejrůznějších variant.

A pamatujte si, že oba druhy tohoto kovu je možné kombinovat. A to jak v rámci jednoho šperku, tak i prostřednictvím různých šperků. Nenechte se tedy omezovat, jednoduše vybírejte takové modely, které se vám líbí. Navíc všeobecně platí, že je-li kombinace opravdu povedená, dovolí oběma druhům zlata vyniknout ještě více, než by to byly dokázaly samostatně.

Pokud tedy nevíte, podle jakého kritéria si svou novou ozdobu ruky vybrat, pak doufáme, že jsme vám prostřednictvím řádků výše dobře poradili. Udělejte si radost třeba ještě před Vánoci nebo naopak použijte naše rady při výběru dárku pro milovanou osobu. S prstenem určitě nešlápnete vedle.

Wedding Ring Gold Ring Ring Jewelry - MrGajowy3 / Pixabay
MrGajowy3 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *