Které hračky děti rozesmějí?

Dětský smích patří k nejkrásnějším věcem na světě a nic nepotěší více,  než právě šťastný úsměv našeho potomka. Podle výsledků vědeckých studií se prý častěji smějí chlapci než holčičky,  ač tak či onak, jejich úsměv nás zahřeje u srdíčka a jsme ochotni pro něj udělat vše! Třeba jim koupit zábavnou hračku.

Děti jsou známy svým smyslem pro humor, jsou nad věcí a velice bezprostřední, proto není těžké je rozesmát, mnohem lehčí to bude ale se správnou hračkou. Jakou mu ale pořídit, aby ho doopravdy bavila a rozesmála?

Nejdůležitější je pořídit dítěti hračku, která odpovídá jeho věku. Hračka, které by nerozumělo, by ho asi nejspíš ani nebavila. Také je důležité vybrat hračku podle zaměření dítěte. Musíme si uvědomit, že si s hračkou bude hrát dítě a ne my, a proto se musí líbit hlavně ratolesti, co na tom, že my bychom si vybrali jinou. Nejlegračnější hračky pro děti budou zejména ty interaktivní, čím více funkcí budou umět, tím širší úsměv dětem vykouzlí.

Lego
Lego

Upovídané hračky

Velice oblíbené jsou hračky se zvukovými efekty. Takových existuje na trhu nepřeberné množství a je jen na vás, respektive na dítěti, která mu zrovna padne do oka. Hračka opatřená zvukovými efekty bude na dítě mluvit, poví mu pohádku, naučí ho spoustu nových věcí a dokonce si s ním zazpívá i písničku s chytlavou a veselou melodií. Při výběru takovýchto hraček však dbejte na to, aby zvuk nebyl příliš ostrý a hlasitý, v opačném případě by totiž mohl místo úsměvu způsobit dětské slzičky.

Děti pobaví i hračky se světelnými efekty. Díky různě barevným a blikajícím světýlkům tato hračka jistě nezůstane nepovšimnuta. Všechny hračky by také měly být pestré a barevné.

Pro nejmenší děti jsou vhodná nejrůznější chrastítka a šidítka. Zvuk, které tyto hračky vydávají, je pro dítě nesmírně zajímavý a dokáže na jejich rtech vykouzlit široký úsměv. Některé vědecké studie prokázaly, že se děti smějí i na svůj odraz v zrcadle, pořiďte tedy svému děťátku hračku se zrcadlem, to bude radosti! V nabídce na e-shopu naleznete například kousátko se zrcátkem od značky BLUE-BOX nebo robota Karlíka od firmy Lamaze, který kromě zmiňovaného zrcátka obsahuje i spoustu dalších funkcí.

U starších dětí už musíte dbát na odlišný vkus kluků a holčiček. To, co rozesměje chlapce, bude dívkám připadat nudné a naopak. Kluky určitě potěší a rozesmějí funkční roboti a transformers a lego hračky, holčičky zase dají přednost panenkám a v poslední době velice proslulým příšerkám Monster High.

Smích léčí! Dopřejte proto dítěti co možná nejvíce příležitostí k tomu, aby se mohlo smát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *