Lišty a profily dají podlahám tu správnou tečku

Moderní interiér si žádá pečlivé provedení detailů. To, co vám ten vintage nebo rustikální s přimhouřením všech očí odpustí, si v něm jednoduše dovolit nemůžete. Příkladem je podlaha. Na její pečlivé zakončení by měl dbát každý, komu na vzhledu bydlení alespoň trochu záleží.

Potřebujete překrýt přechody mezi jednotlivými typy podlah, překlenout menší mezery či celý prostor jednoduše opticky propojit? Pak jsou pro vás ideálním řešením podlahové přechodové lišty.

Od opomíjeného benjamínka až k plnohodnotnému podlahovému prvku

Tyto dnes zajímavé designové kousky to ve své historii neměly právě jednoduché. Zpočátku byl jejich účel jediný – posloužit a nebýt vidět. Teprve později přišli někteří výrobci na to, že právě dobře zvolená lišta může dát rekonstrukci interiéru onu příslovečnou designovou tečku. Snadno zvýrazní žádoucí linie prostoru nebo naopak upozadí některé kouty, jež si přehnanou pozornost nezaslouží.

Dobrým příkladem jsou profilové lišty Küberit. Tato společnost byla založena už v roce 1863. Vše začalo výrobou ocelových profilů, k nimž se na čas přidaly i ty plastové. Ovšem už po deseti letech byla tato výroba zastavena a prim v sortimentu začaly hrát (kromě nerezové oceli) také měď a hliník. Díky tomu představují tyto lišty perfektní řešení pro všechny textilní a elastické podlahové systémy.

Vyberte si z pestrého sortimentu

Vy se však materiálem omezovat nemusíte. Vyberte si s širokého portfolia specializovaného e-shopu Profilteam.cz. Ve vašem nákupním košíku může skončit třeba i ohýbatelná či soklová lišta, ozdobný profil na zrcadla, ochranné rohy z nerezu a mnoho dalších praktických vychytávek pro zútulnění a vyšperkování vašeho bydlení. Vyberte si z přehledných kategorií, případně si nechte poradit odborně vyškoleným personálem, nejlépe po e-mailu nebo telefonicky. Vaše podlaha si to přece zaslouží – no ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *