Nevíš, co dál po maturitě? Vrhni se do studia jazyků

Situace na bojišti se mění každým okamžikem. V současném stále se proměňujícím stavu si nejsme jisti, co bude zítra, natož kdy přesně a jestli vůbec budeme maturovat. A co pak?

Co přijímací zkoušky na vysokou? Když to nevyjde, půjdu pracovat? Strach a úzkost z budoucnosti je úplně normální a přirozená emoce. Avšak dá se zmírnit tím, že získáme nějakou jistotu. Jistotu toho, že v září může začít další dobrodružství v podobě pomaturitního studia jazyků.

Jak je důležité mít jazykové znalosti

Maturita z angličtiny sama o sobě není žádnou zárukou, že ten jazyk doopravdy ovládáte na dobré úrovni. Při studiu vysoké školy se pak ve většině oborů bez výborné znalosti angličtiny neobejdete a profesoři ji budou automaticky předpokládat při zadávání učebních textů a zdrojů.

Spousta zaměstnavatelů navíc chce vidět důkaz, že jazyk opravdu umíte – tedy chtějí, abyste předložili certifikát. Tím, že jste držitelem tohoto certifikátu, zvyšujete své šance na trhu práce. Právě intenzivní studium jazyka v pomaturitním studiu vás pečlivě připraví na státní jazykovou zkoušku, díky které budete mít vytoužený certifikát v ruce.

Říkáte si, že anglicky už umíte dost dobře a nepotřebujete to? Jazyková škola PELICAN letos otevírá i pomaturitní studium němčiny a španělštiny. To už zní lákavěji? Těmito jazyky nevládne obrovské množství lidí a jejich zvládnutí tak před Vámi rozprostírá další a širší možnosti.

Pomaturitní studium v praxi

Žádné přijímací zkoušky na pomaturitní studium v jazykovce určitě skládat nemusíte. Zkoušek a testů si v maturitním ročníku užijete víc než dost. Jak teda vypadá taková pomaturitní výuka jazyků?

Probíhá celý školní rok 20 hodin týdně – 4 hodiny denně. Proto máte možnost něco si při studiu brigádně přivydělat. Docházka je povinná ze 70 %, což je takový trénink na vysokou. Kurz je sám o sobě dost intenzivní, ale nehrozí, že by vás nudil. Navíc při něm poznáte nové lidi, kteří jsou ve stejné situaci jako vy.

Co všechno dostaneš navíc?

Lekce jazyka nejsou všechno, co dostanete, pomaturitní studium má spousta dalších výhod. Tak pro začátek je tu například status studenta, se kterým můžete i nadále využívat všech výhod a slev studentského života (a to s kartičkou ISIC, kterou vám zařídíme zadarmo při nástupu).

Pořád vám to nepřipadá dost? To nejlepší nakonec – k pomaturitnímu studiu v Jazykové škole PELICAN od nás dostanete zdarma další jazykový kurz na celý rok. Úplnou novinkou pak je to, že si do tohoto kurzu můžete přivézt taky kamaráda nebo příbuzného.

Chcete s kamarádem nebo kamarádkou odjet na zkušenou do zahraničí? Zlepšujte se v jazyce společně, protože ve dvou se to lépe táhne.

Není na co čekat

Už teď je možné odškrtnout si jednu starost a zajistit si další školní rok s výhodami studentského života. Ale co je hlavní, získáte skvělý základ do života. Proč? Protože není lepší investice než do vlastního rozvoje.

Jazyky otevírají dveře nejen u nás, ale i v zahraničí. A pokud je pro vás jazykovka záchranou sítí, kdyby vás náhodou nepřijali na vysokou, nemějte strach o své peníze. Pokud budete na výšku přijatí třeba v druhém kole, vrátíme vám částku za kurz v plné výši.

Napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN pro více informací a ceník, nebo se rovnou na skolapelican.com přihlaste pomocí jednoduché přihlášky. Cesta ke zdokonalení jazyka zkrátka nikdy nebyla jednodušší!

Tvůj PELICAN

4 komentáře: „Nevíš, co dál po maturitě? Vrhni se do studia jazyků

 • 6.6.2020 (0:46)
  Trvalý odkaz

  Je pravda, že jazykové vzdělání je důležité. Sama jsem si nedávno také dělala jazykový kurz. Pokud si ale člověk chce zajistit větší možnost nalezení uplatnění v pracovní sféře, tak je podle mého názoru mnohem lepší volbou například studium MBA. Právě na to se teď chystám. Už mám dokoncei vybranou školu, konkrétně tuto: https://www.obei.cz/ Podle toho, co jsem slyšela, tak patří v tomto ohledu mezi jednu z nejlepších.

  Reagovat
 • 17.7.2020 (6:49)
  Trvalý odkaz

  Já jsem taky nevěděla co po maturitě, tak jsem jela na rok do Anglie dělat Au pair a bylo to to nejlepší rozhodnutí. Angličtina je v dnešní době nesmírně důležitá a v zahraničí se ji člověk naučí nejlíp. Já jsem moc mluvit neuměla a teď se domluvím úplně bez problému 🙂 . S gramatikou je to trochu horší, ale hlavně, že se domluvím 🙂 V Anglii mám navíc i kamarádky, za kterými jednou za rok jezdím a jinak si píšeme přes internet a díky společnosti https://www.emons.cz/spedice-pusobnost/mezinarodni-preprava-zasilek-a-baliku-do-zahranici/ , u které je možná mezinárodní přeprava, si posíláme také dárky 🙂 .

  Reagovat
 • 20.7.2020 (20:31)
  Trvalý odkaz

  Pamatuji si, že já po maturitě také uvažovala nad tím, že bych šla studovat nějaký jazyk. Nakonec z toho ale sešlo a místo toho jsem si raději našla práci. Měla jsem tehdy v tomto ohledu docela štěstí, protože pár týdnů po dokončení studia se mi přes pracovní portál https://www.hitprace.cz/ podařilo najít volné místo přímo v mém oboru. 🙂

  Reagovat
 • 23.10.2020 (18:14)
  Trvalý odkaz

  Tak to my teď doma se synkem řešíme spíše tu střední školu, protože ho čekají povinné přijímačky. Zaplatili jsme mu se ženou zkušební testy nanečisto od firmy https://www.to-das.cz/ , tak snad mu to dodá nějakou jistotu a bude při “ostrém” testu jistější.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *