Oddlužení neboli osobní bankrot: v čem vám může pomoci?

Vzali jste si půjčku na rekonstrukci a zároveň splácíte hypotéku? Každý měsíc vám z účtu odejde nemalá částka v podobě leasingové splátky? K tomu všemu se ještě stále nemůžete dostat ze spotřebitelského úvěru, který jste si vzali na konci minulého roku v souvislosti s nákupem vánočních dárků pro své nejbližší? Pokud nějak takto vypadá vaše aktuální situace, pak máte poměrně značný problém. Dříve nebo později se takřka se stoprocentní jistotou dostanete do platební neschopnosti a ve schránce se vám pomalu, ale jistě začnou hromadit upomínky věřitelů. Aby tato situace neskončila exekucí, je ideální začít ji řešit pokud možno, co nejdříve.

Podmínky vyhlášení osobního bankrotu

Oddlužení fyzických osob za pomocí splátkového kalendáře, lidově osobní bankrot, mohou vyhlásit osoby, které mají více, než 2 věřitele, nacházejí se v platební neschopnosti a své závazky nebyly schopny uhradit déle, než 30 dnů. Zároveň ovšem mají dostatečný příjem na to, aby během následujících 5 let dokázaly uhradit alespoň 30 % vzniklých dluhů. Podmínky pro vyhlášení insolvence upravuje insolvenční zákon, ovšem soud vám osobní bankrot může zamítnout ze zcela jiných důvodů. Třeba kvůli špatně sepsanému návrhu na povolení oddlužení.

Svěřte svou budoucnost do rukou profesionálů

Návrh na povolení oddlužení nepatří mezi dokumenty, jejichž sepsání byste zvládli levou zadní. Při jeho psaní můžete nadělat velké množství formálních i obsahových chyb, kvůli kterým vám jej soud vrátí k přepracování a v krajních případech může sáhnout i k mnohem radikálnějšímu řešení. V tomto případě se proto vyplatí oslovit společnost, která se zabývá nejen profesionálním poradenstvím v oblasti vyhlašování osobních bankrotů, ale také sepisováním návrhů na oddlužení. Jednou z těchto společností je i firma Stop dluhům, jejíž procento úspěšnosti se drží dlouhodobě na hranici 99%!

2 komentáře: „Oddlužení neboli osobní bankrot: v čem vám může pomoci?

 • 29.8.2020 (19:39)
  Trvalý odkaz

  Musím říct, že jsem ráda, že s ničím takovým jsem se zatím nikdy nepotýkala. Jednou jsem ale měla docela strach z exekuce. Dokonce tak velký, že jsem se proti ní rozhodla preventivně bránit. Konkrétně tak, že jsem si u https://www.alphacitizen.com/cs/ založila sverensky fond. Ten je prý jako ochrana před potenciální exekucí velmi účinný.

  Reagovat
 • 23.9.2020 (19:31)
  Trvalý odkaz

  Mně osobně se po dlouhých tahanicích u soudů, o který se tedy docela nerad bavím, podařilo konečně oddlužit, takže mi spadl velký kámen ze srdce. Musím teď sice hodně šetřit, protože si nevydělám úplně moc, ale to se mi díky dnešním vymoženostem, jako jsou třeba akční letáky ze supermarketů na https://www.mujletak.cz/ daří docela slušně 😉

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *