Oživte svoji zahradu kvalitním ratanovým nábytkem

Ratanový nábytek se začal v Evropě používat a vyrábět již v 16. století a stal se oblíbeným zejména ve Velké Británii. V té době jím byly vybaveny zejména zahrady, následně se dostávaly i do interiérů. Jeho popularita a oblíbenost neustále rostla a začal se rozšiřovat do všech evropských zemí.

Lidé si jej pořizovali díky lehkosti, vzdušnosti a také snadné omyvatelnosti. Němečtí a španělští designéři dnes rozšiřují své nápady a navrhují nové vzhledy nábytku. Na českém trhu se ratanový nábytek objevil v 90. letech, kdy bylo dováženo nekvalitní zboží. Dnes se však stává opět velmi oblíbeným a oblíbíte si jej jistě i vy.

Ratanový nábytek a různé doplňky

Dnes jsou vyráběné pro mnoho účelů užití, to znamená, že si jej můžete umístit prakticky všude a vybavit si jím můžete jakoukoliv místnost. Jsou navrhovány sedačky, zrcadla, křesla, skříňky, stoly a mnoho dalších. Můžete si koupit kompletní sestavy do jídelny, ložnice či obývacího pokoje. Dnes mnoho prodejen také nabízí komplety do koupelen. Svou kancelář si můžete vybavit různými ratanovými doplňky, židlí a stolem. Ratan vám jistě zpříjemní vaši práci.

Výhodou je, že si ratanový nábytek můžete vybrat z několika odstínů, dále máte možnost si zvolit dle vlastní představy potahovou látku o různých barvách a texturách. Protože je dnes nabízeno mnoho druhů nábytku, není možné, aby někomu do oka nepadl žádný druh ratanového nábytku.

Wicker Chair Chair Rattan Furniture  - anaterate / Pixabay
Oživte svoji zahradu kvalitním ratanovým nábytkem

Prodávaný nábytek je vysoce kvalitní a můžete se na něj vždy spolehnout

Ratan je získáván z liánových palem nesoucí název Calamus rotang a rostou zejména v Indonésii a Malajsii. Někdy tyto rostliny dorůstají délky až sto metrů a zprostředkovatelé jej pěstují v pralesních zahradách. Pro sklizeň musí mít 15 až 35 let, při použití mladšího ratanu se může projevit nekvalita výsledného nábytku. Získané pruty, které jsou dlouhé až 10 metrů, jsou nejprve zbaveny trnů a kůry, následně jsou umyty, vyčištěny a vysušeny. Ještě se musí napařit a pak se pruty ohýbají do potřebného tvaru. Ratanový nábytek je proplétán ručně, což zaručuje stoprocentní kvalitu.

Někdy se místo přírodního ratanu užívá syntetický ratan, jehož vzhled je stejný. Syntetický ratan je odolnější, jeho údržba je pohodlná a snadná. Ratanový nábytek je také odolný proti větru, mrazu a dešti. Výhodou je, že si posezení z ratanu můžete nechat na zahradě celý rok a nemusíte jej sklízet do sklepu či na půdu.

I na barvě záleží

Nejžádanější barvou je medová nebo tmavá až černá barva, záleží na tom, jakou místnost nábytkem chcete vybavit. Na zahradě vám vynikne nábytek vyrobený z ratanového dřeva i s kůrou, čímž se zvyšuje jeho odolnost proti nepříznivému počasí. Nábytek na zahradu se většinou natře pouze bezbarvým lakem. Pro vybavení pokojů je možné užít nábytku s různými barvami. Je možno si koupit zelené, bílé, modré, béžové či oranžové výrobky. Záleží na tom, jak si své pokoje chcete sladit.

Nejen na českém trhu se můžete setkat s neustále novou nabídkou ratanového nabídku. Můžete kombinovat různá provedení a barvy. Ratanový nábytek je jednoduše řečeno odolný proti vodě, netoxický a jeho údržba je snadná. Výhodou je i jeho stálá barevnost a nábytek je recyklovatelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *