Pár rad pro správný výběr studentského batohu

V současnosti je na trhu téměř neomezený výběr studentských batohů, které se od sebe liší prostorovou dispozicí, velikostí, zádovým systémem i celkovým designem. I přes to, že školní rok již běží na plné obrátky, nikdy není pozdě na výběr kvalitního batohu. Důležité je před finální koupí batohu řádné studium produktu. Na co se tedy při výběru batohu zaměřit a čeho se vyvarovat?

Nejdůležitější parametry

Jedním z hlavních aspektů při výběru školního batohu jsou ergonomicky pevná a tvarovaná záda s dostatečným polstrováním a širokými nastavitelnými popruhy. Pokud je totiž taška správně anatomicky tvarovaná, umožní dítěti správné držení těla.

Dalším důležitým parametrem, který byste měli brát v potaz před koupí studentského batohu, je samotná velikost. Studenti, kteří již dosahují výšky alespoň 150 centimetrů, by měli zvolit batoh o délce mezi 45 až 50 centimetry. V případě, že se růst vašeho již staršího školáka stále nezastavil, sáhněte po batohu s posuvným zádovým systémem. Ten se dokáže přizpůsobit vždy současné výšce žáka a to vše pomocí nastavitelné zádové části.

Praktické doplňky

Nezapomeňte na praktické vychytávky, které mohou přijít vhod, když je nejvíce potřebujete. Hodit se může třeba batoh s pouzdrem na pláštěnku, reflexivní prvky zvyšující bezpečnost dítěte při pohybu na komunikacích. V současné době dítě také ocení polstrovanou kapsu na laptop. Na většině středních škol si totiž studenti mohou volit vedení zápisů dle vlastního uvážení, a proto je čím dál více běžné použití notebooků jako alternativní a jednotný sešit.

Výběru vhodného vybavení do školy je třeba věnovat potřebný čas. Obzvlášť to platí v případě batohu do školy, jehož výběr bývá někdy složitější, než se na první pohled může zdát. Vždyť batoh bude dítě nosit minimálně deset měsíců v roce. Snažte se jim tedy splnit jejich přání, ale zároveň dbejte i na jejich celkovou kvalitu a bezpečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *