Prodej kůže aneb vyrobte si boty svépomocí

Pokud vás neuspokojuje nabídka koženého zboží v obchodech, můžete si boty, opasky, brašny, batohy či pouzdra na nože zkusit vyrobit sami. Jste-li dostatečně zruční, tuto zajímavou a kreativní práci s kůži bez potíží zvládnete. Stačí si pouze pořídit potřebný materiál a pomůcky.

Co patří mezi nejvíce poptávané?

Hovězí kůže prodej patří mezi velmi oblíbené materiály, s nimiž se dobře pracuje. Měla by dosahovat min. 85-95 % výtěžnosti. Tento parametr udává míru využitelnosti plochy usně a s tím související minimální výskyt vad. Pro práci s kůží je nejvíce vhodná hovězí kůže nebarvená a měkčená valchováním. V takovém případě dosahuje tloušťky 1,8-2,2 mm. Tento typ se hodí k výrobě mokasínů, balerín, tašek, pouzder atd. Podšívkovou teletinu, jejíž tloušťka se pohybuje kolem 0,8 mm, využijete hlavně na vypodšívkování obuvi nebo výrobě měkkých dětských capáčků.

S čím je třeba počítat?

Jelikož se jedná o čistě přírodní materiál, může nést drobné vady na kráse. Ty vznikají použitými technologiemi při zpracování kůže a přeměně na useň. Proto se na jejich okrajích mohou objevit malé otvory a trhlinky, otisky skřipců a překlady. Valchování neboli mechanické měkčení kůže může způsobit její pomačkání u okrajů.

Podešev a podrážka jako nezbytná součást boty

Podešve prodej nabízí materiál, jenž je vhodný též k výrobě barefootové obuvi. Tzv. obuvnické plotny jsou k dostání nařezané o rozměru 30×25 cm, což vám vystačí k vyrobení jednoho páru podrážek. Nebo je můžete pořídit ve formě pásů o různých rozměrech. Vlněnou plstí boty zateplíte, či ji použijete na vložky do bot. Nezapomeňte rovněž na profesionální lepidla, barvy, vosky a balzámy na kůži, knoflíky a kovové komponenty. Chcete-li se věnovat též výrobě dalších módních doplňků, přijde vám vhod stanovina neboli bavlněná látka, kterou užijete při šití plátěných tašek či batohů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *