Týden těhotenství nebo datum porodu? Těhotenská kalkulačka zná odpovědi!

Těhotenství značí začátek nového života, kdy se rodina rozroste o dalšího člena. Jaká bude budoucnost ve třech nebo ve čtyřech? Není divu, že po objevení dvou čárek na těhotenském testu ženu zaplaví radost, ale také obavy, které se mísí s nejistotou. Tu samozřejmě pociťují také muži, pro které se změní vše a bude na nich, aby se o svou rodinu postarali.

Období plné otázek, ale kde na ně najít odpovědi? Internet je otevřená kniha, bohužel ne všechny informace jsou pravdivé. To je důvod, proč nehledat, ale jít rovnou na webové stránky Modrého koníka, kde jsou k těhotenství ucelené, a hlavně prověřené poznatky.

Nejen termín porodu

Kdy se miminko narodí? To je klíčová otázka, na kterou chce znát odpověď žena a její okolí. Datum je důležité též pro lékaře, kteří se jím řídí. Jak se počítá? Naštěstí v dnešní době není potřeba přepočítávat dny v kalendáři, ale stačí zadat první den poslední menstruace před otěhotněním do těhotenské kalkulačky na stránkách www.modrykonik.cz. Systém vypočte předpokládaný den porodu, ale současně určí přesný týden těhotenství. Na základě tohoto údaje si může žena dále vyhledávat informace přímo na webových stránkách.

Týden po týdnu

Modrý koník totiž podává souhrnné informace k průběhu těhotenství, proto je možné si rozkliknout jednotlivé týdny těhotenství. Takto lze sledovat vývoj embrya a plodu de facto v přímém přenosu, protože jedna část odkazuje na růst miminka, další se zase zabývá zdravím ženy a možnými obtížemi, kterými může trpět. Na webových stránkách jsou v dalších článcích pak rady a tipy, jak překonat různé zdravotní problémy nebo jakým způsobem se stravovat, aby váha neletěla nahoru nebezpečným tempem.

Pohoda během gravidity

Statisticky jedno těhotenství z pěti končí v prvním trimestru samovolným potratem. Důvodem může být také stres a společenský tlak, který je na ženu vyvíjen. Být v klidu je proto nesmírně důležité a pomohou ověřené informace i náležitá podpora. Tu najde těhotná žena v rámci diskuzí, které jsou u konkrétních článků nebo rovněž v poradně, které jsou vedené anonymně lékaři nebo odborníky pro dané téma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *