Užijte si královský pobyt nedaleko hradu Karlštejn

Navštívili jste již někdy hrad Karlštejn? Jestli ne, je nejvyšší čas zarezervovat si ubytování v jeho okolí a během svého pobytu jej navštívit. Kde se ubytovat a co dalšího lze v okolí hradu podniknout?

Ubytujte se v útulném penzionu s mnohaletou tradicí

Výbornou volbou, kde se ubytovat, je penzion Karlštejn. Nachází se nedaleko hradu a jeho historie sahá až do roku 1931. Poslední modernizace proběhla v roce 2018. Nyní nabízí penzion Karlštejn 10 krásně zařízených pokojů, jenž jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Součástí ubytování je také restaurace, tudíž si nebudete muset lámat hlavu s tím, kde se dobře najíst. Za příznivého počasí je otevřena také venkovní terasa,

Tipy na výlety a aktivity v okolí hradu

Jakmile se zabydlíte, zamyslete se nad tím, co vše byste rádi podnikli. Prohlídka hradu Karlštejn je samozřejmostí, ale co se zbývajícím časem? Jestli nedáte dopustit na procházky v přírodě, vyrazte navštívit lomy Velká a Malá Amerika. V případě, že vyrazíte na pobyt s dětmi, společně zavítejte do Zooparku Karlštejn, kde můžete spatřit exotická zvířata z bezprostřední blízkosti. Na své si přijdou i milovníci golfu, protože nedaleko hradu a penzionu se nachází také 27 jamkové golfové hřiště.

Co ochutnat? Víno z karlštejnských vinic

Při návštěvě hradu Karlštejn a jeho okolí byste si neměli nechat ujít ani návštěvu zdejších vinic. Tradice karlštejnského vinařství sahá až do roku 1348 a i v současné době získávají karlštejnská vína řadu významných ocenění. Proto byste alespoň jednu sklenku měli rozhodně ochutnat.

Vyrazte do Českého krasu a poznejte hrad Karlštejn i jeho okolí zblízka. Díky útulnému ubytování nedaleko hradu budete mít úžasný výchozí bod v malebném prostředí a okolní krajinu i další zážitky pro vás budou na dosah ruky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *