Wakeboarding ovládl vodní svět

Milujete vodní adrenalinové sporty? Patříte mezi ty, kteří na hory nejezdí bez svého snowboardu, a nyní přemýšlíte, jak tyto nabité zkušenosti využijete i v jiné sportovní aktivitě?

Tak právě pro vás je tu wakeboarding, který si zkušený snowboardista jistě velmi rychle zamiluje. Pokud ale nemáte se snowboardem žádnou zkušenost a holdujete raději lyžím, ani u vás není nic ztraceno, jelikož nikde není psáno, že vám v tomto případě wakeboard nebude říkat pane.

Pokud tedy patříte mezi fanoušky adrenalinových sportů, které se dají provádět již i v našich končinách, poohlídněte se po půjčovně či e-shopu tohoto náčiní a zažijte pravý adrenalin.

Oblíbenost wakeboardingu roste

Dříve u nás byl tento sport spíše tabu. Bylo totiž velmi málo míst, na kterých by se tento sport, podobající se vodnímu lyžování mohl provozovat. Bylo tomu tak zejména proto, že wakeboardy se zachycovaly za motorové čluny, pro jejichž bezpečný chod neexistovalo v našich končinách dostatečné množství míst k provozu.

Ovšem nyní se již nejen u našich sousedů ale i u nás, setkáte s celou řadou takzvaných wake parků, respektive wakeboardových vleků, na kterých je možné tento sport provozovat tak, jako nikdy jindy předtím.

Oblíbenost tohoto sportu tak nabrala na otáčkách, načež se otevřela i celá řada půjčoven veškerého vybavení nutného k tomuto sportu včetně různých půjčoven a e-shopů, ve kterých si můžete půjčit či rovnou koupit samotný wakeboard. Brno, Praha a další jiná města nabízí celou řadu úchvatných kousků, které vám mohou říkat pane.

Cable parky se těší oblíbenosti

Jak již bylo řečeno, takzvané cable parky jsou v našem českém prostředí na vzestupu. Existuje tak hned celá řada míst, kde si svůj wake můžete dostatečně užít. Oblíbené jsou zejména cable parky 2.0 které nabízí dva sloupy, mezi nimiž je natažené lano. Jezdí se tak ve většině případů tam a zase zpět.

Obsluha těchto vleků většinou slouží i jako taková instruktážní věž, ze které je možné například začínajícím jezdcům vysvětlit, jak se na wakeboardu chovat. Na velkých vlecích vás poté čeká celá řada překážek, na kterých si jistě užije, vaše adrenalinové já.

Je to opravdu velký zážitek si takovýto velký vlek s překážkami sjet a rozhodně si tak užijete spoustu legrace.

Kde jezdit?

Pokud nevíte, kam se za tímto sportem vydat, zkuste se poohlédnout třeba v Brně, v jehož okolí se nacházejí hned tři takovéto cable parky, ve kterých si můžete zajezdit na wakeboardu. Jedná se například o kemp Merkur v Pasohlávkách, Jedovnický rybník či brněnskou přehradu, který nabízí vlek s názvem City Wake.

Možnosti jsou tak na ČR více než pestré. Zajezdíte si ovšem například i v Praze, ve Vídni či v Barceloně. Záleží tak pouze na vás, kde se tomuto zajímavému sportu budete chtít věnovat a který cable park vás tak osloví.

Autor: MysticStore.cz – značkový prodejce potřeb pro adrenalinové vodní sporty v Brně a Praze

Jeden myslel na “Wakeboarding ovládl vodní svět

  • 14.12.2020 (21:28)
    Trvalý odkaz

    My jezdíme s celou rodinkou pravidelně každý rok do kempu Velký vír na Orlíku a tam právě jeden chlapík provozuje wakeboarding, takže jsem ho já i děti už několikrát okusil. 🙂 Musím říct, že to byl skvělý zážitek a tím myslím kompletně i s ubytováním, spíme totiž vždy ve stanech a tím je to pro děti dobrodružství.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *