Jídlonosič vám ušetří práci i čas: 5 rad a tipů, jak vybrat ten správný

Pokud vám chybí čas na vaření nebo jste příliš unavení po dlouhém dni v práci, určitě oceníte možnost vyzvednout si jídlo v restauraci či jiném podobném zařízení. K tomu však budete potřebovat i kvalitní jídlonosič, s nímž budete moci pokrmy přenést kamkoliv se vám zlíbí. Pojďte se s námi podívat hned na 5 rad a tipů, jak na jeho správný výběr.

Kvalitní materiál

Jídlonosiče jsou obvykle k dispozici v nerezovém nebo plastovém provedení. Jídlonosič nerez je dražší, ale nabízí větší odolnost a snadnější čištění. Plastové jídlonosiče jsou často levnější a lehčí, ale jsou méně odolné a mohou se snadněji poškrábat.

Velikost jídlonosiče

Popřemýšlejte také o velikosti jídlonosiče. Zvažte množství jídla, které chcete přenášet, a také velikost tašky, do které bude jídlonosič vložen. Velikosti by však měla odpovídat i odolnost jídlonosiče.

Typ přenášených pokrmů

Určitě zvažte, jaké druhy jídel budou do jídlonosiče vkládány. Pokud chcete přenášet tekutiny, bude lepší zvolit jídlonosič s těsnícím uzávěrem nebo plastovou vložkou. Jestliže plánujete přinášet jídlo, které se skládá z více komponentů, zvolte jídlonosič s oddělenými přihrádkami.

Zaměřte se i na design

Design jídlonosiče by měl odpovídat vašemu vkusu i způsobu života. Pokud plánujete nosit jídlonosič do práce nebo do školy, vyberte si jídlonosič s moderním designem a elegantním vzhledem. Design by však neměl mít vliv na jeho odolnost či funkčnost. Za univerzální tedy lze považovat jídlonosič plast, jež nabízí širší nabídku designů a zároveň i vysokou odolnost.

I cena hraje roli

Cena jídlonosiče se může lišit v závislosti na kvalitě materiálu a designu. Zvažte svůj rozpočet a zvolte jídlonosič, který splňuje vaše požadavky na design, materiál a velikost. Při volbě ceny uvažujte i nad tím, jak často budete jídlonosič používat. Nemá smysl investovat do drahého jídlonosiče, s nímž vyrazíte ven jen párkrát do roka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *