S efektivním skladováním vám pomůže tiskárna na štítky. Jak na její snadný výběr?

Každý provozovatel e-shopu či skladu ví, jak moc je složité skladování zboží a jeho přesná evidence. V průběhu času tak narazí na celou řadu chyb, které zbytečně brzdí celý proces. Když se navíc takových pochybení nastřádá více, dříve či později se začnou propisovat i do vašich výnosů. Tomu však lze jednoduše předejít jednoduchým označováním pomocí štítků a zanášením zboží přímo do databáze.

Na úplném začátku si vyberte správný typ tiskárny

Pokud se potýkáte s problémy během skladování a výdeje zboží, je na místě se na chvíli zastavit a přehodnotit stávající procesy. I když se může menším e-shopům zdát jako výhodné evidovat vše manuálně, brzy se tento způsob evidence začne projevovat na celkové efektivitě vašeho e-shopu. Mnohem lepší řešení nabízí tiskárna na štítky, s níž jednoduše natisknete štítek s čárovým kódem a nalepíte je na jednotlivé zboží.

Tiskárnu štítku je přitom možné zakoupit hned v několika provedeních. Nejoblíbenější jsou v tomto ohledu zejména stolní a mobilní tiskárny, které nezaberou moc místa a zároveň je s nimi možné manipulovat. Výběr se však odvíjí i od toho na jaké etikety budete chtít tisknout – běžně lze vybírat z termálních a termotransferových tiskáren.

Nepodceňte kvalitu etiket, na které budete tisknout

Samolepící etikety lze dělit hned na několik druhů, přičemž se od sebe liší zejména svojí kvalitou a vlastnostmi. Při jejich výběru byste měli tedy už od samotného začátku zohlednit prostředí, kde budete etikety používat.

Pokud máte zájem pouze o PPL etikety, vystačíte si s termo papírem, jehož životnost je sice kratší, ale vydrží po celou dobu přepravy dané objednávky. Pro označování zboží ve skladu se hodí spíše plastové etikety, jejichž životnost je mnohem delší, díky čemuž dokážou odolat i nepříznivým vnějším vlivům, včetně vlhka či náhlým změnám teploty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *